SonTakip

iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı

İnternetin gelişmesi ve yayılması ile birlikte, sosyal medya kullanıcılarının sayısı da artmış durumda. Dijital çağın gelişmesi ile birlikte …

  iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı

  İnternetin gelişmesi ve yayılması ile birlikte, sosyal medya kullanıcılarının sayısı da artmış durumda. Dijital çağın gelişmesi ile birlikte, internet üzerinde de çocuklar için uygunsuz birçok içerik oluştu. Aileler de çocuklarını denetleyebilmek ve günlük hayatlarını düzene koymak istiyor. Birkaç ay önce beta testleri başlayan Microsoft Family Safety uygulaması, ailelere bu konuda yardımcı oluyor.

  Uygulama, birkaç ay aradan sonra resmi olarak Android ve iOS için yayınlandı.

  Ailenizi takip edebilen Microsoft Family Safety uygulaması yayınlandı

  Birkaç aylık beta sürecin ardından Family Safety uygulaması, Android ve iOS için yayınlanmış durumda. Ancak, uygulamanın iOS versiyonunda cihaz yönetimine izin verilmiyor. Bu da uygulamayı pek çok açıdan işlevsiz hale getiriyor. Apple geliştiricilerinin ise cihaz kontrolüne izin vereceği tahmin ediliyor.

  Microsoft Family Safety uygulaması ile birlikte çocuklarınızın oyun oynama sürelerini takip edebilir ve kısıtlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz çok fazla oyun oynuyorsa, uygulama ile birlikte oyunlarına süre limiti koyabilirsiniz. Ek olarak uygulama, Android cihazlarda Microsoft Edge ile uyumlu çalışabiliyor. Böylece çocuğunuz, internette istemediğiniz sitelere giriş yapamıyor. İstediğiniz web sitesini engelleyebilir veya izin verebilirsiniz.

  Uygulamada birde konum paylaşım özelliği bulunuyor. Aile üyelerinin bilinen son konumlarını görebileceğiniz gibi, çocuklarınızın nereye gittiklerini de takip edebilirsiniz. Veri paylaşımı konusunda endişeleri olanlar için Microsoft, aile konumu verilerinin satılmayacağını veya veri aracılarıyla paylaşılmayacağını belirtiyor.

  Uygulama ile birlikte, belirli uygulamaları da engelleyebilirsiniz. Ek olarak, hangi uygulamanın hangi saatler arasında kullanıma müsait olacağı da size kalmış. Drive safety özelliği ile birlikte, kullanılan aracın ne kadar yol aldığı ve bu yolu hangi hızla gittiği de ölçülebiliyor. Ancak bu özellik ilk etapta sadece ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da sunulacak.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası