iOS 16.2 güncellemesiyle gelecek yenilikler belli oldu!

Apple, gelecek ay iPhone cihazları için iOS 16.2 güncellemesini yayınlamak için hazırlanıyor. Teknoloji devi, yeni güncellemesiyle birlikte …

iOS 16.2 güncellemesiyle gelecek yenilikler belli oldu!

Apple, gelecek ay iPhone cihazları için iOS 16.2 güncellemesini yayınlamak için hazırlanıyor. Teknoloji devi, yeni güncellemesiyle birlikte birçok yeni özelliği de kullanıcılarına sunacak. Peki bu yenilikler arasında neler var? Habere hep birlikte göz atalım.

iOS 16.2 güncellemesi, altı yeni özellikle geliyor!

iOS 16.2 güncellemesi; Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, Daha Sık Güncelleme ve Ev uygulaması için yeni mimari sunacak. Beyaz tahta işlevi görecek olan Freeform uygulaması dijital bir defter fonksiyonu görecek diyebiliriz. Uygulamayı kullanarak beyaz zemin üzerine çizim yapmak, not tutmak ve yani bir şeyler karalamak mümkün olacak. Ayrıca FaceTime ve iMesagge üzerinden arkadaş ve ailemi bireyleriyle ortak çalışma yapma imkanı da var.

Yeni güncellemeyle gelecek olan iki yeni widget ise adından da anlaşılacağı gibi uyku ve ilaç takibi yaparak iPhone kullanıcılarına hizmet verecek. iOS 16.2 güncellemesinin en çok öne çıkan bir diğer yeniliği de Always On Display oldu. iPhone 14 Pro modellerinde çalışacak Always On Display, cihaz uykudayken siyah ve minimal bir ekrana dönüşecek. Telefonla ilgili sınırlı bilgi gösterecek özellikle bildirimler ve duvar kağıdı gizlenebilecek.

iOS 16. 2 güncellemesiyle gelecek ve dikkat çeken bir diğer yenilik ise Canlı Etkinlikler oldu. Bu özellik sayesinde iPhone sahipleri Apple TV aracılığıyla maçların sayılarını Dinamik Ada üzerinde görecek. Canlı Etkinlikler ile gelecek olan Daha Sık Güncellemeler desteği, kullanıcıların Canlı Etkinlikler özelliği üzerinden güncel bilgi edinmesini sağlayacak. Fakat Apple, bu özelliğin şarjı hızlı bitireceği konusunda uyarıyor.

Güncellemeyle gelen son yenilik ise Ev uygulaması için yeni mimari oldu. iPhone kullanıcıları, Ev uygulamasından akıllı aksesuarlarını kontrol edecek. Apple; yeni mimarinin akıllı ev aksesuarlarını performansını, verimliliğini ve güvenilirliğini iyileştireceğini söylüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası