SonTakip

iOS 15.0.1 yayınlandı! Kritik iPhone 13 hatası düzeltildi

20 Eylül’de yayınlanan iOS 15 işletim sisteminin ilk resmi sürüm güncellemesi iOS 15.0.1 kullanıma sunuldu. Bu güncelleme, iPhone’lara herhangi …

iOS 15.0.1 yayınlandı! Kritik iPhone 13 hatası düzeltildi

20 Eylül’de yayınlanan iOS 15 işletim sisteminin ilk resmi sürüm güncellemesi iOS 15.0.1 kullanıma sunuldu. Bu güncelleme, iPhone’lara herhangi bir yeni özellik getirmiyor. Özellikle iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı kritik bir sorunu gidermekle birlikte ‘çeşitli hata düzeltmeleri’ içeriyor.

Şirket bir yandan iOS 15.1 yazılımı için de çalışmalarına devam ediyor. Halihazırda test süreci devam eden bu sürüm, iOS 15’in ilk kapsamlı güncellemesi olacak. Betayı indiren kullanıcıların aktardığına göre, iOS 15.1’le beraber Apple’ın ertelediği SharePlay özelliğinin erişime açılması bekleniyor.

iOS 15.0.1 güncellemesiyle ‘kilit açma’ sorunu düzeldi

Bazı iPhone 13 sahipleri iOS 15 işletim sistemine geçtikten sonra, cihazlarının kilidini Apple Watch ile açamadıklarını rapor etmişlerdi. Bu sorunu özellikle maske taktıkları zaman yaşadıklarını belirtiyorlardı. Ekran görüntüleriyle problemi detaylandıran kullanıcıların aldığı hata mesajında ‘Apple Watch ile iletişim kurulamadı’ minvalinde bir uyarı çıkıyordu.

Bunun üzerine Apple da hatayı gidereceğini açıklamıştı. Beklenen o düzeltme iOS 15.0.1 ile geldi.


iOS 15.0.1’i Ayarlardan yüklemek mümkün

Apple sürüm notlarında, “iOS 15.0.1, bazı kullanıcıların iPhone 13 modellerinin kilidini Apple Watch ile açamaması sorunu da dahil olmak üzere iPhone’unuzla ilgili hata düzeltmeleri içerir.” bilgisini paylaşarak sorunu giderdiğini açıkladı. Buna ek olarak Ayarlar uygulamasında çıkan ‘depolama alanı neredeyse dolu’ hatası da iOS 15.0.1 güncellemesiyle düzeltildi.

iPadOS 15.0.1 de yayında

Apple, iPad’lerin yeni işletim sistemi iPadOS 15 için 15.0.1 güncellemesini yayınladı. Bu sürüm için de benzer hataların düzeltildiği açıklanırken, ek bir detaydan bahsedilmedi. Hem iPhone hem de iPad için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iOS & iPadOS 15.0.1 sürümünü yükleyebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası