iPad için Adobe Photoshop yeni özellik kazanıyor

Aktif bir iPad kullanıcısıysanız pek çok işinizi de bu cihaz üzerinden hallediyor olabilirsiniz. iPad için Adobe Photoshop uygulaması ise …

iPad için Adobe Photoshop yeni özellik kazanıyor

Aktif bir iPad kullanıcısıysanız pek çok işinizi de bu cihaz üzerinden hallediyor olabilirsiniz. iPad için Adobe Photoshop uygulaması ise fotoğraf işleriniz için doğru tercih olabilir ancak çok detaylı seçimler yapmak istediğinizde bazı sorunlar ile karşılaşabiliyordunuz. Masaüstü uygulamasında bulunan ancak iPad uygulamasında olmayan Refine Edge Tool artık iPad için de geliyor.

iPad için Adobe Photoshop daha iyi bir hale geliyor

Fotoğraf düzenlemek için iPad’i tercih eden kişilere yeni sunulan Refine Edge Tool detaylı seçimler yapmak isteyenlerin kullanmak isteyeceği bir araç. Adobe’nin kendi blog sayfası aracılığı ile duyurulan bu özellik sayesinde Photoshop ile, saç ve kürk gibi en zorlu seçimleri iPad’de yapabileceksiniz.

Seçim özelliğinin yanında bir de parmaklarınızı veya Apple Pencil’ı kullanarak bir fotoğrafın arka planını değiştirmeyi veya kaldırmayı çok daha kolay hale getirecek bir özellik de eklendi. Adobe, arayüzü iPad için biraz değiştirdiğini aktarıyor. Söz konusu değişimin ise korkutmaması gerektiğini, aksine yeni eklenen özelliklerin tıpkı masaüstü versiyonu gibi çalıştığını vurguluyor.

Bunun akabinde kullanıcılar iPad sürümünün sınırlı özelliklerinden memnun kalmadıkları için masaüstünde alıştıkları araçları iPad için de gelmesini istiyor. Adobe de bu konuya el atıyor ve masaüstündeki özgür çalışma alanını iPad uygulamasına taşıyor.

Adobe, Refine Edge’e ek olarak, tuvali döndürmenizi ve aynı anda yakınlaştırmanızı sağlayan iki parmakla döndürme hareketi de duyuruldu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası