SonTakip

iOS 11 WiFi çilesi! – Teknoloji Haberleri

Apple’ın iOS 11 WiFi ve Bluetooth’un çalışma sistemini yeniden düzenlemesi, kullanıcıları için çileye dönüştü. Peki kullanıcılar neden bu kadar şikayetçi?

iOS 11 WiFi çilesi! – Teknoloji Haberleri

iOS 11 WiFi ve Bluetooth gibi özellikleri kontrol merkezinden kapatmanıza rağmen tamamen kapatmayan yeni bir özelliğe sahip.

iOS 11‘in WiFi konusundaki bu tutumu Apple kullanıcılarını asıl sıkan konu. Kullanıcılar Reddit gibi popüler ortamlarda, Bluetooth’un gün içerisinde çok fazla kullanılmadığını manuel kapatmanın problem yaşatmadığını fakat WiFi tarafında konunun adeta çileye dönüştüğünü belirtti.

iOS 11 WiFi neden kapanmıyor?

Bu konuda Apple resmi bir açıklaması mevcut. Bu durumun gerekçesi olarak Apple ekosistemindeki diğer cihazlarla etkileşimi daha hızlandırmak açısından yapılan bir yenilik olduğu gösterildi. Her ne kadar pratikte mantıklı gibi gözüken bu yenilik, iOS 11 batarya problemi ile birleşince çok daha ciddi bir boyuta ulaşıyor.

Bakalım Apple, şikayetlerin farkına varıp bu problem için alternatif bir çözüm önerisi sunarak kullanıcıların yaşadığı bu problemi çözecek mi?

 

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/ios-11-wifi-cilesi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası