iOS 14 gözler önüne serildi! İşte görüntüler

iOS 14 videosu ortaya çıktı. Uzun bir süredir sızıntı haberleri ile gündeme gelen bu yazılım, canlı bir şekilde görüntülendi. Kullanıcılar …

  • 23 Mayıs 2020
  • 24 kez görüntülendi.
iOS 14 gözler önüne serildi! İşte görüntüler

iOS 14 videosu ortaya çıktı. Uzun bir süredir sızıntı haberleri ile gündeme gelen bu yazılım, canlı bir şekilde görüntülendi. Kullanıcılar, sızdırılan iOS 14 görüntüleri ile bilgilendirilmeye devam ediyor.

iOS 14 özellikleri hakkında daha birçok haber çıkacak gibi duruyor. Bu bağlamda Çin’de sadece Apple yazılımcılarının kullanabileceği bir iPhone modeli ortaya çıktı. Peki iOS 14 nasıl görünüyor?

Çin’de iOS 14 videosu ortaya çıktı! Gerçek iOS 14 özellikleri mi ? 

Çin’in sosyal medya platformu olarak adlandırılan Weibo’da paylaşılan bir video, teknoloji gündemini altüst etti. iOS 14’ü kullandığını iddia eden bir kullanıcı, şimdiye kadar paylaşılan bütün sızıntıların bu telefondan ortaya çıktığını açıkladı.

Apple henüz bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Bu bağlamda videodaki yazılımın iOS 14 olup olmadığı ne doğrulandı ne de yalanlandı. Alınan bilgilere göre iOS 14’ün bu sürümü geçtiğimiz aralık ayında hazırlanmış.

Videonun sahibi, iOS 14’ün şubat ayından beri gündemden düşmediğini ifade etti. Adını paylaşmayan kullanıcı, insanların iOS 14 hakkında şu ana kadar elde ettiği bütün bilgileri bu modele borçlu olduğunu söyledi.

Apple’ın haziran ayına kadar iOS 14 hakkında konuşmayacağı tahmin ediliyor. Genellikle yeni iOS sürümünü eylül ayında piyasaya süren Apple, bu sefer hazırlıksız yakalanmış olabilir.

Bazı kaynaklar bu sürümün şimdiden birçok kişinin eline geçtiğini belirtiyor. Sızıntıların kaynağı olan ve iOS 14 sürümünü kullanan ilk iPhone modelinin Çinli bir esnaftan, binlerce dolar karşılığı, satın alındığı ifade edildi.

Tamamlanmamış bir yapıya sahip olan bu yazılımın bazı kodları da ortaya çıktı. Bilgisayar korsanları, ellerinde var olan bu sürümün çok yararlı olduğunu söyledi. Zira onlara göre Apple’ın iOS için hazırladığı dosya şifreleme sisteminin yapısını anlamak son derece kıymetli.

Apple’da çalışan bir kişi, Apple’ın bu konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığını söyledi. Dilerseniz sizi Weibo’da paylaşılan o video ile baş başa bırakalım. İlgili videoya “buradan” ulaşabilirsiniz.

Bir Apple çalışanı da bu sızıntıyı arkadaşları ile paylaştığının altını çizdi. Görünüşe göre herhangi bir Apple çalışanı bunun gerçek olmadığını söylemiyor. Buradan hareketle bu videonun gerçek olma ihtimali oldukça yüksek. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası