SonTakip

iOS 11.4 yenilikleri neler olacak?

iOS 11.3 sonrasında gözler Apple tarafından önümüzdeki aylarda indirmeye sunulacak iOS 11.4 sürümüne çevrilmiş durumda. Peki, iOS 11.4 kullanıcılarına hangi yenilikleri sunacak?

iOS 11.4 yenilikleri neler olacak?

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak 9.7 inç iPad, daha sonraysa tüm diğer iOS cihazlar için sunulan iOS 11.3 güncellemesi sonrasında gözler iOS 11.4 sürümüne çevrilmiş durumda. Peki, iOS 11.4 yenilikleri olarak neler bekleniyor?

iOS 11.4 özellikleri şekilleniyor!

iOS mobil işletim sistemleri için en son iOS 8 dördüncü bir sürüm güncellemesi almıştı. Şimdi ise iOS 11 ile benzer bir duruma tanıklık edeceğiz. Bunun iOS 12 büyük güncellemesi öncesinde iOS 11 için sunulacak son güncelleme olacağı tahmin ediliyor. Tabii ki arada belki de bir iOS 11.4.1 vb. sürüm de görebiliriz. Apple’ın iOS 12 için yeni özelliklerden çok istikrar, performans ve hata düzeltmelerine odaklandığını da not olarak düşelim.

Şu an için iOS 11.4 yeni özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

ClassKit: 27 Mart tarihinde gerçekleştirilen ve yeni ucuz 9.7 inç iPad tabletin de tanıtıldığı etkinlikte bu özelliğin gelişi onaylandı. Şirketin eğitim alanında Google ve Microsoft gibi rakiplerine üstünlük sağlamak için çabalarından birisi olan ClassKit, öğretmen ve öğrencilerin ödevlerini ve ilerleyişi takip etmesini sağlayacak Schoolwork uygulamasıyla birlikte çalışıyor. ClassKit ile öğretmen ve öğrenciler arasındaki etkileşimin artması sağlanırken, eğitimlerin öğrencinin durumuna göre kişiselleştirilmesi mümkün olacak.

AirPlay 2: Aslında AirPlay 2 özelliğinin iOS 11.3 ile birlikte gelmesi bekleniyordu ancak Apple bunu bir sonraki güncellemesine ertelemiş durumda. iPhone veya iPad’den kablosuz olarak birden fazla cihaza eş zamanlı müzik yayını yapılmasını sağlayacak ikinci nesil AirPlay, Apple TV ve HomePod sahiplerinin en çok beklediği özelliklerden. Bu özellikle evin tüm odalarında aynı yayını dinleyebileceksiniz.

iCloud Mesajları: iMessage için gelecek bu işlevle konuşmaların ve dosya eklerinin çevrimiçi depolanması sağlanacak. Esas amaçsa yeni bir cihaza geçiş yaptığınızda tüm sohbet geçmişinizin ve dosyalarınızın saklı kalması. Hali hazırda birçok benzer uygulama, iCloud Mesajları ile sağlanmak istenen özelliği sunmuş durumda.

iOS 11.4 çıkış tarihi

Güncellemesinin birkaç ay içerisinde sunulacağı tahmin ediliyor. Duyurunun ise 4 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC 2018 geliştirici etkinliğinde yapılması bekleniyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/ios-11-4-yenilikleri-neler-olacak

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası