SonTakip

Apple bir uygulamasının fişini çekiyor

Apple’ın geçtiğimiz yıllarda App Store’a eklediği bir uygulama ömrünün sonuna geldi. Apple TV kullanıcılarının fiziksel kumandaya bir alternatif …

Apple bir uygulamasının fişini çekiyor

Apple’ın geçtiğimiz yıllarda App Store’a eklediği bir uygulama ömrünün sonuna geldi. Apple TV kullanıcılarının fiziksel kumandaya bir alternatif olarak kullanabildiği Remote uygulaması mağazadan kaldırıldı. Bunun ardından Apple uygulamanın neden kaldırıldığını ve yerine neyin kullanabileceğini anlattı.

Apple Remote uygulaması için yolun sonu

iOS 12 ile kontrol merkezi üzerinden kumandaya erişebilmek mümkün hale gelmişti. Bununla birlikte App Store üzerinden Remote uygulaması indirilip kullanılabiliyordu. Buna gerek kalmamış olacak ki uygulama App Store’dan kaldırıldı. Bundan sonra iOS’ta yerleşik olarak bulunan kumandayı kullanmak şart halini aldı. Peki bu kumanda nasıl kullanılıyor?

Yapmanız gerekenler çok basit: ilk olarak Apple TV cihazınıza yakın olduğunuzdan emin olun. Telefonu bir kumanda gibi doğrultursanız sensör ile Apple TV haberleşmeyi sağlayabilecektir. Bunun ardından kontrol merkezini açıp kumanda simgesine tıklayın, kumanda karşınıza çıkacak. Buradan eskiden olduğu gibi kontrollere erişebilirsiniz.

Kumandayı sesli olarak kullanmak içinse Siri’ye komutları söylemeniz yeterli, gerisini o halledecektir.

2016’da yayınlanan Remote uygulaması nadiren güncellemeler alıyordu, son aldığı güncelleme ile bazı tasarımsal değişikliklere uğramıştı. Remote uygulamasının beraberinde Siri’ye kumanda için sesli komut özelliğinin eklenmesi işleri oldukça kolaylaştırmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası