SonTakip

iOS 10.3 ile kritik bir hata düzeltildi

Apple’ın geçen hafta yayınladığı iOS 10.3, yeniliklerin yanında güvenlik iyileştirmelerini de içeriyor. Yeni iOS sürümü, güvenlik güçlerini zor durumda bırakan bir hatayı düzeltiyor.

iOS 10.3 ile kritik bir hata düzeltildi

Apple, uzun süren beta testlerinin ardından geçen hafta iOS 10.3’ün final sürümünü yayınlamıştı. Bir çok yenilik içeren iOS 10.3, muhtemelen iOS 11 öncesi son büyük ara güncelleme. Apple, bu güncelleme ile yeniliklerin yanısıra pek çok hatayı da düzeltiyor.

iOS 10.3 ile 911 hatası düzeldi

iOS 10.3, bir telefon numarasını tekrar tekrar aramak için kullanılabilecek bir hatayı düzeltiyor. Wall Street Journal’ın haberine göre güvenlik açığı, ilk olarak Arizona‘da 18 yaşındaki bir genç tarafından keşfedildi. Ekim ayında, Meetkumar Hiteshbhai Desai,  iPhone’ların 911 acil çağrı merkezlerini sürekli araması için kod yazdı ve  bunu paylaştı. Kod yayınlanmaya başladıktan sonra birkaç dakika içinde 100 den fazla 911 çağrısı alındı.

 

Güvenlik güçlerinin araştırması sonucunda aramaların Desai’nin Twitter’a gönderdiği bir bağlantıdan kaynaklandığını anlaşıldı. Bağlantıyı tıklayan kullanıcıların iPhone’ları  otomatik olarak defalarca 911’i arıyordu. Bu da kısa sürede 911 hatlarının dolmasına sebep oluyordu. Yapılan soruşturma sonucunda Meetkumar Hiteshbhai Desai tutuklandı.

Apple, iOS 10.3 güncellemesi ile iPhone’ların acil çağrı numaralarını otomatik olarak aramasına sebep olan kritik bir hata düzeltilmiş oldu. Bu hatadan dolayı 911 servisi binlerce defa aranmıştı. Bu güncelleme ayrıca safaride sonsuz pop-up döngüsü sayesinde kullanıcıların dolandırılmasına sebep olan güvenlik açığını da kapatıyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-103-ile-kritik-bir-hata-duzeltildi-80709

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası