SonTakip

Huawei elektrikli otomobil bombasını patlattı

Çinli telekom ve ekipman devi Huawei Technologies, 1000 kilometre menzile sahip akıllı otomotivini duyurdu. Sistem, bir bilgi işlem sistemi, 4 …

Huawei elektrikli otomobil bombasını patlattı

Çinli telekom ve ekipman devi Huawei Technologies, 1000 kilometre menzile sahip akıllı otomotivini duyurdu. Sistem, bir bilgi işlem sistemi, 4 boyutlu görüntüleme radarı, otonom sürüş platformu ve akıllı termal yönetimden oluşuyor. Huawei’nin Harmony OS ve lidar çipinde çalışan araç, 5G bağlantısına sahip.

Cyrus Huawei Smart Selection SF5 adıyla piyasaya sürülen otomotiv, 216.800 yuan ile 246.800 yuan (27.771 dolar – 31.614 dolar) arasında fiyat etiketine sahip olacak. Hatta araç şirketin çevrimiçi mağazası olan Huawei Mall‘dan bile temin edilebilecek.

Cyrus ve Huawei ‘kullanıcı odaklı, önce kalite’ kavramına odaklanıyor

Maksimum 405 kW güç üreten otomobil, 820 Nm maksimum torka sahip. Ayrıca otomobil, 4.68 saniyede 100’e hızlanabiliyor. Cyrus Huawei Smart Selection SF5, saf elektrik modunda, maksimum 1000 kilometre (NEDC) menzile ulaşabiliyor. Ayrıca araba, Huawei HiCar Akıllı Bağlantı işlevini içeren tam ekran akıllı arayüzle birlikte geliyor. Kullanıcılar, Huawei sesli asistanını fiziksel düğmelerle uyandırabilirken, aynı amaçla ana kontrol ekranındaki akıllı ses simgesine de dokunabiliyor.

Çift harita işlevi bulunan Huawei HiCar, AutoNavi ve Baidu haritaları arasında özgürce geçiş yapabilmenize imkan tanıyor. Müzik ve sesli kitaplar için özel hizmetlerde içeren HiCar, Kişiselleştirilmiş Huawei Music, Kugou, Migu ve Cloud Music ve Himalaya gibi NetEase head uygulamalarına sahip.

Raporlara göre, Cyrus ve Huawei arasındaki işbirliği, ‘sonsuz‘ efektler üretebilen ve üç temel teknoloji endüstrisi, kanal ve ürün etrafında faydalar yaratabilen “kullanıcı odaklı, önce kalite” değer kavramına odaklanıyor.

İki marka, Huawei DriveONE üçü bir arada elektrik sistemi, Huawei HiCar, Huawei Smart Cockpit, Huawei Harmony OS, Huawei Kirin modülü, HUAWEI Sound vb. gibi diğer birçok teknolojiyi bir araya getirdi.

Cyrus’un otomobil üretmesine ve satmasına yardımcı olmanın yanı sıra Huawei, Cyrus Huawei Smart Selection SF5’te 730 milyon akıllı telefon kullanıcısına kapıyı açmayı planlıyor.

Araçta akıllı işletim sistemi SERES Smart Cloud bulunuyor. Ek olarak, araç bilgilerinin aranması ve kontrolünü, navigasyonu, eğlenceyi, ses tanıma kontrolünü ve uzaktan yükseltmeleri içeriyor. Otomobil ayrıca yüksek hassasiyetli kamera, 3 mm dalga radarı, 4 çevre görüş kamerası ve 8 ultrason radarı da barındırıyor.

Otomobil hakkında daha detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası