SonTakip

HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar

HP, Omen serisi oyuncu bilgisayarları ile pazarda uzun süredir bulunuyor. Omen serisi bilgisayarları ile oyuncuları hedefleyen HP, yeni hamlesi …

HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar

HP, Omen serisi oyuncu bilgisayarları ile pazarda uzun süredir bulunuyor. Omen serisi bilgisayarları ile oyuncuları hedefleyen HP, yeni hamlesi ile birlikte oyuncu ekipmanları pazarındaki payını büyütmeyi planlıyor. Bu planını ise HyperX ile gerçekleştirecek.

HP, HyperX’i 425 Milyon dolara satın aldı

HP bu hamlesi ile oyuncu ekipmanları pazarında söz sahibi olmayı hedefliyor. HP, HyperX’in sadece PC çevre birimlerinin haklarını aldı. Bu da HP’nin HyperX RAM, FlashDisk ve SSD‘lerinde söz sahibi olmayacağı anlamına geliyor. HP, HyperX oyuncu klavyeleri, fareleri ve kulaklıklarından kar elde edebilecek.

HP, Omen markası altında halihazırda oyuncu ekipmanları üretiyordu ama Razer, Logitech ve Corsair gibi rakiplerine kıyasla fazla ilgi görmedi. Ayrıca HP, bazı HyperX ekipmanları için kullanılan NGenuity yazılımın var olmaya devam edeceğini ve şu anda kullanılan  Omen Kontrol Merkezi yazılımına entegre edilmeyeceğini belirtti. HyperX, şu anda en çok satan oyuncu kulaklıkları arasında bulunan Cloud kulaklık serisini üretti. Cloud’un yanı sıra diğer oyuncu aksesuarları ile de ön plana çıkıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası