SonTakip

Google’ın YouTube odaklı test ettiği yeni özelliği

Sosyal medya platformlarından alışveriş odaklı hamleler görmeye alıştık. Özellikle Instagram’da direkt bir buton şeklinde karşımıza çıkan …

Google’ın YouTube odaklı test ettiği yeni özelliği

Sosyal medya platformlarından alışveriş odaklı hamleler görmeye alıştık. Özellikle Instagram’da direkt bir buton şeklinde karşımıza çıkan alışveriş özelliği yıllardır Google’ın arama sekmelerinde yer alıyor. Google Alışveriş özelliğini yeni bir platforma taşımak için kollarını sıvıyor ve testlere başlıyor.

Google Alışveriş özelliğini YouTube videolarına taşıyor

Pek çok kişi artık çok daha fazla internet alışverişi yapıyor. Hal böyle olunca da uygulamalar tekelinde yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Google da kullanıcılarının YouTube videolarından direkt alışveriş yapmasını sağlamak amaçlı yeni bir özelliği test ediyor. YouTube üzerinden binlerce takipçisi bulunan kanalların önerdiği ürünleri daha kolay satın almak için geliştirilen bu hizmet şu an da test aşamasında.

Özellik geldiği takdirde ise video ekranının sol alt köşesinde bir alışveriş çantası simgesi olarak görülecek. Bu da içerik oluşturucuların videolarına belirli ürünleri ekleyebileceği anlamına geliyor. Ekranda yer alan bu alışveriş çantası simgesine tıkladığınız takdirde YouTube öne çıkan öğelerin bir listesini görüntüleyecek.

Şu an için ABD’deki kullanıcılar için test edilen özellik, videoda yer alan ürünler hakkında bilgi almayı sağlamanın ötesinde, o ürün hakkındaki videoları izlemeyi ve satın almayı da içeriyor. Özellik aynı zamanda YouTube’un Android, iOS ve Web sürümlerinden ulaşılabilecek şekilde tasarlanacak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere pek çok popüler platform alışveriş özelliğini bünyesine eklemek için geliştirmeler sunuyor. Bu nedenle Google’ın aynı şeyi YouTube tarafına getirmeye çalışması aslında çok da şaşırtıcı değil. Bu özelliğin Türkiye’ye gelmesini ister miydiniz? Bizlerle fikirlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası