SonTakip

Google, TikTok rakibetini artırmak için hazırlanıyor

Kısa süre içerisinde tüm dünyada ünlenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, bazı hükümetler tarafından yasaklanmıştı. Google Discover …

Google, TikTok rakibetini artırmak için hazırlanıyor

Kısa süre içerisinde tüm dünyada ünlenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, bazı hükümetler tarafından yasaklanmıştı. Google Discover, TikTok benzeri uygulamaların videolarını yayınlayacak.

Google, Short Videos ile TikTok rakibetini artıracak

TikTok, geçtiğimiz haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelmişti. Bazı güvenlik araştırmacıları yaptıkları incelemelerde TikTok dahil olmak üzere 34 adet Çin menşeili uygulamanın akıllı telefonlardan veri sızdırdığını iddia etti.

Hindistan hükümeti söz konusu tüm uygulamaları yasakladıktan kısa bir süre sonra ABD senatosu da yasak ile ilgili tasarıyı onayladı. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen teknoloji devleri birer birer TikTok rakibi özelliklerini duyurmaya başladı.

İlk olarak Instagram, Reels özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Android kullanıcılarında bulunan Google uygulamasında bulunan Short Videos sekmesinde TikTok rakiplerinin kısa videolarını yayınlamaya başladı.

YouTube videoları, maç skorları ve hava durumu ile öne çıkan Google Discover, her ay yüz milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. TikTok’un Hintli rakibi Trell ve Google Area 120 projesi Tangi videolarını ön plana çıkaran yeni özellik sayesinde birçok uygulama daha hızlı büyüyecek.

Short Videos adlı sekmede bulunan içerikleri gizlemenize olanak tanıyan yeni özellik sayesinde daha fazla eğlenceli video keşfedebileceksiniz. Şirketin hangi kriterlere uyan içerikleri yayınladığı henüz belli değil. Ayrıca bazı analistler YouTube ekibinin Shorts adını verdiği TikTok benzeri bir sistem üzerine çalışmalar yaptığını iddia etti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası