SonTakip

Google Haritalar, ölümcül bir hata yaptı!

Google Haritalar, A noktasından B noktasına gitmek için iyi iş çıkarıyor. Bu noktada kullanıcıların hedeflerine en kısa sürede ulaşmalarına …

Google Haritalar, ölümcül bir hata yaptı!

Google Haritalar, A noktasından B noktasına gitmek için iyi iş çıkarıyor. Bu noktada kullanıcıların hedeflerine en kısa sürede ulaşmalarına yardımcı oluyor. İstediğiniz yere vardığınızda hizmet size, akşam yemeği için nereye gideceğinizi ve çeşitli soruları yöneltiyor. Baktığımızda oldukça kullanışlı bir uygulama gibi duruyor.

Google Haritalar‘da bazen çeşitli terslikler de meydana geliyor. SF Gate‘e göre, Lake Tahoe’deki gezginler rekor kıran kar yağışı nedeniyle kapalı ya da tehlikeli olan yollarda araç sürmeleri için Google Haritalar tarafından yönlendirildi. @pyrogeog‘dan gelen bir tweet, Sacramento, California, Reno ve Nevada arasındaki rotayı gösteren bir ekran görüntüsüyle birlikte Google Haritalar’a gönderildi.

Google Haritalar’ın sorunundan kullanıcılar şikayetçi

Kolden, Google Haritalar‘a tweet’inde bu durumun korkunç bir başarısızlık olduğunu söyledi. Buna ek olarak insanları kötü bir orman yolunda ölüme gönderdiklerini ifade etti. Son olarak, “Kodunuzda kış fırtınalarını ele alabilecek kişileri işe alın.” diyerek sitem etti.

Google Haritalar tarafından verilen yol tarifi yolcuları Tahoe Ulusal Ormanı‘ndan geçen iki şeritli dar yoldan geçiriyor. Buranın adına ise Marysville Yolu deniyor. Başka bir Twitter kullanıcısından da Google Haritalar’a eleştiri geldi. Kullanıcı şu yorumlarda bulundu:

Android mobil uygulaması kapalı yolları göstermiyor. Bu çok büyük bir olay ve bazı tehlikeli durumlara yol açabilir.

Google Haritalar, bir kaza ya da havanın seyahati yavaşlatması durumunda genellikle rota değişikliği yapma konusunda oldukça usta bir yazılım görevi görüyor. Ancak yine her durumda bu başarıyı sağlamıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası