SonTakip

Google Fotoğraflar yeni bir özellik aldı!

Google Fotoğraflar uygulaması telefondaki görselleri ve videoları iyi bir şekilde senkronize ettiğinden kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih …

Google Fotoğraflar yeni bir özellik aldı!

Google Fotoğraflar uygulaması telefondaki görselleri ve videoları iyi bir şekilde senkronize ettiğinden kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bünyesinde yer alan otomatik yedekleme özelliğiyle birden fazla cihaz arasında kullanımda kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra hassas görüntüleri gizlemek için kilitli klasörler özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz.

Google, yakın zamanda uygulama bünyesine yeni bir özellik daha ekledi. Bu bağlamda artık elinizdeki medyanın tarih ve saatini Fotoğraflar uygulaması üzerinden düzenleyebiliyorsunuz.

Tarih ve saat değiştirmek için Google Fotoğraflar dışına çıkmaya gerek yok

Galerinizde yer alan bir resmin ya da videonun tarihi doğru değilse bu noktada değiştirme hakkına sahipsiniz. Daha önceden Google Fotoğraflar bünyesinde böyle bir seçenek yer almıyordu. Kullanıcılar işlemi üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla gerçekleştiriyordu. Şimdi ise şirket, özelliği Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma sundu.

Özelliği geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı fark etti. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere ekranı yukarı kaydırdığınızda ortaya çıkan tarih ve saatin yanına bir düzenleme simgesi eklendi. Buna dokunarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak uygulamanın iOS sürümünde düzenleme simgesi yer almıyor. Bu noktada değişiklik yapmak için tarih ve saate dokunmanız gerekiyor.

Bu özelliğin şu anda Google Fotoğraflar‘ın web sürümünde mevcut olduğunu da belirtelim. Bunun bir süre sonra mobil cihazlara da gelmesi kullanıcıları sevindirdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası