SonTakip

Google Asistan’dan Anneler Günü sürprizi

Dönem dönem getirdiği güncellemeler ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan Google, Anneler Günü’nü de es geçmiyor. Geliştirdiği özel Asistan …

Google Asistan’dan Anneler Günü sürprizi

Dönem dönem getirdiği güncellemeler ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan Google, Anneler Günü’nü de es geçmiyor. Geliştirdiği özel Asistan uygulaması için yeni aile özelliklerini duyurdu. Yenilikler arasında iyileştirilmiş bir yayın özelliği, ‘Family Bell‘ hatırlatıcıları, yeni hikayeler ve oyunlar yer alıyor. Ayrıca Anneler Günü’nde bir zamanlayıcı ayarlarken görünecek birkaç paskalya yumurtası da ekledi.

Google Asistan için birçok yeni özellik geldi

Güncellemelere ara vermeden devam eden Google, Asistan uygulamasındaki kullanıcılar için birçok yeni özellik duyurdu. Artık kullanıcılar Aile Yayını‘nı kullanarak tüm üyelere tüm cihazlarda mesaj yayınlayabilecek. Bu özellik Google Family Link’e bağlı akıllı ekranlarda ve hoparlörlerde çalışacak. Mesaj ayrıca iOS ve Android telefonlara da ulaşacak. Alıcılar sesli olarak veya yanıtla düğmesine dokunarak yanıt verebilecek.

Google yeni bir hamle ile Family Bell hatırlatıcılarını da güncelledi. Böylece kullanıcılar zili sonlandırmak için sadece “dur” diyebilir. Kullanıcıların zili durdurmak için tekrardan “Hey Google” demesi gerekmiyor. Bu özellik ilk olarak İngilizce olarak sunuluyor. Family Bell, bugünden itibaren aynı anda birden fazla ev cihazına da çıkıyor. Ayrıca Family Bell’i Felemenkçe, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve İspanyolca dahil sekiz yeni dil desteği sunuyor.

Google Asistan’a, akıllı bir ekrandan veya bir Android cihazdan erişilebilen yeni hikayeler ve oyunlar da geldi. Ayrıca Harry Potter hikayeleri için Pottermore Publishing ile ortaklık kurdu. Daha fazla hikaye içeriği ekleyen uygulama için “Hey Google, bana bir hikaye anlat” diyerek tüm listeyi alabilirsiniz. Ek olarak popüler bilgi yarışması oyunu “Are You Smarter than a 5th GraderNest Hub‘a eklendi.

Güncellemeler bunlarla sınırlı değil. Google ayrıca çocukların ödevlerini yerine getirmesine yardımcı olmak için yeni şarkılar da ekledi. Yeni şarkılar çocukların temizlenmeleri, uyumaları ve dişlerini fırçalamaları için teşvik ediyor. Google, el yıkama şarkısının çok popüler hale geldiğini ve çocuklar üzerinde benzer bir etkiye sahip olacağını umarak yenilerini oluşturmaya karar verdiğini söyledi.

Paskalya yumurtaları güncellemesini görmek için de Anneler Günü’nde yani bugün bir zamanlayıcı ayarlayarak ne olacağını görebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası