SonTakip

Google Asistan iPhone’ların yerini bulabilecek

Google, Asistan ve Home uygulamalarının iOS sürümlerini güncelledi. Android kullanıcıları Asistan sayesinde kayıp telefonlarının nerede olduğunu …

Google Asistan  iPhone’ların yerini bulabilecek

Google, Asistan ve Home uygulamalarının iOS sürümlerini güncelledi. Android kullanıcıları Asistan sayesinde kayıp telefonlarının nerede olduğunu bulabiliyorlardı. Google, sevilen özelliği yayınladığı güncellemeyle iPhone’a da getirdi.

Akıllı telefon sahiplerinin Google Home’a bazı uygulama izinleri vermeleri gerektiğini vurgulayan teknoloji devi, özelliğin nasıl çalışacağını da açıkladı. Ayrıca Nest hoparlörlerin yanı sıra bütün akıllı cihazlarla da uyumlu olduğu bilgisini paylaştı.

Kayıp iPhone’un yerini tespit etmenin yeni yolu

Apple’ın “iPhone’u Bul” uygulaması sayesinde, iPhone sahipleri telefonlarını kaybettikleri zaman kolaylıkla bulabiliyor. Siri vasıtasıyla telefona bildirim gönderen uygulama, cihazın yüksek bir tonda zil sesi çalmasını sağlıyor. Hiç beklenmedik bir anda hayat kurtaran bu özelliği artık Google Asistan aracılığıyla da kullanabileceksiniz.

Google’ın açıklamasına göre, iPhone sahiplerinin telefonlarını bulabilmek için evvela yapmaları gereken birkaç ayar var. Öncelikle App Store’dan Google Home’u indirmeniz gerekiyor. Yükledikten sonra uygulamaya “bildirim erişimi” ve “kritik uyarıları alma” izni vermeniz gerekiyor. Böylelikle Google Asistan cihazın yerini tespit edebilecek hale gelmiş oluyor.

Kayıp iPhone’unuzu bulmak için, Nest akıllı hoparlörünüzden veya herhangi bir akıllı cihazınızdan Asistan’ı açıp, “Hey Google, telefonumu bul” demeniz yeterli. Bunu yaptığınızda Google Asistan otomatik olarak iPhone’a bir bildirim gönderiyor. Rahatsız Etmeyin modu açık olsa veya cihazınız sessizde olsa bile, yüksek bir tonda zil sesi çalmaya başlıyor. Dolayısıyla kayıp iPhone’unuzun yerini tespit edebiliyorsunuz.

Aynı özellik Siri’de de vardı

Apple’ın sesli asistanı Siri, kayıp iPhone’ların yerini bulma yeteneğine uzun süredir sahip. Kullanıcılar “iPhone’u Bul” uygulamasına girip istedikleri cihazın yanındaki “Ses Çal” düğmesine dokunarak, zil sesini aktif edebiliyor ve bu sayede yerini bulabiliyorlar. Ayrıca sesli asistana “iPod touch’ımda ses çal” veya “iPad’im nerede?” gibi komutlar vererek de aynı işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Google Asistan iOS güncellemesiyle eklenen özellik ise iPhone sahiplerine yeni bir alternatif oldu. Herhangi bir sebeple o an için Siri’ye erişemeyen akıllı telefon kullanıcıları artık cihazlarını Asistan ile bulabilecekler.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası