G20 ülkeleri harekete geçti: Kripto paralara yasal düzenleme!

G20 ülkeleri kripto para için ortak karar aldı. Hindistan’ın talebi üzerine ortak bir düzenleme uygulanacağı açıklandı.

G20 ülkeleri harekete geçti: Kripto paralara yasal düzenleme!

Kripto paralar, bir süredir hükümetler tarafından inceleme altında. Dijital varlıkların ortaya çıkışı, hem yatırım hem de finansal işlemlerde önemli bir değişikliğe yol açtı. Kripto para ile ilgili görüşmek üzere toplanan G20 ülkeleri ise bu konuda küresel bir yaklaşım göstereceklerini söyledi.

G20 ülkelerinden kripto para için yeni açıklama

Kripto para dünyasının popülaritesinin artmasıyla birlikte, birçok ülke düzenlemelerin nasıl uygulanabileceğini araştırıyor. G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’nda ise dijital varlıklar ele alındı.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’ın verdiği kripto paralara yönelik önergesi kabul edildi. Ekonomi Bakanı Nirmala Sitharaman tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto paralara ilişkin alınacak karar küresel olarak uygulanacak.

Kripto paralara karşı ortak adım atmak isteyen G20 ülkelerinin nasıl bir düzenleme üzerinde çalıştığı belirsiz. Ancak kurul, küresel ekonominin önemli bir bölümünü temsil ettiği için bu açıklama oldukça kritik. Ayrıca Türkiye’nin de G20 üyesi olduğunu düşünürsek, ortak karar Türk yatırımcıları da etkileyebilir.

Ekonomi Bakanı, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB) kripto paralara yönelik karar alması gerektiğini söyledi. Ayrıca dijital varlıkların makroekonomik istikrarsızlığa neden olabileceğini dile getirdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası