Fox TV resmen tarih oldu! İşte yeni ismi

Fox TV ismi resmen NOW olarak değiştirildi. Walt Disney’in yeni kararı sonrasında kanalın ismi ve logosu değiştirildi.

Fox TV resmen tarih oldu! İşte yeni ismi

Türk televizyonculuğunun önemli kanallarından biri olan Fox TV artık resmen NOW olarak anılacak. Adının değiştirileceğine ilişkin söylentileri doğrulayan şirket, yayın hayatına NOW TV olarak devam edeceğini açıkladı. Peki Fox TV ismi neden değiştirildi?

Fox TV gitti, NOW geldi

Fox TV’nin sahibi ve yönetim kurulu olan Fox Networks Group tarafından alınan karar doğrultusunda, kanalın hem ismi hem de logosu değiştirildi. The Walt Disney Company’nin sahibi olduğu Fox Networks Group, Türkiye’deki faaliyetlerine yeni bir marka ile devam etme kararı aldı.

Konuyla ilgili gelen açıklamada, “2019 yılında The Walt Disney Company, NOW kanalının uluslararası yayınlarını da kapsayan geniş bir satın alma anlaşmasına imza atmıştı. Bunu takiben kanal için isim değişikliğinin yapılması gereken gün yaklaştı” ifadeleri kullanıldı.

RTÜK tarafından onaylanan süreç sonrası Fox TV, artık resmi olarak NOW logosu altında yayın hayatına devam edecek. Ancak kanalın yayın politikası ve içeriğinde herhangi bir değişiklik olmadığı belirtildi. Öte yandan Fox Haber’in sunucu ve program kadrosunun da aynen korunduğu belirtildi.

NOW isminin anlamı da merak konusu haline geldi. Bu kelime İngilizce’de “şimdi, şu anda” anlamlarına geliyor. Şirket, bu isimle kanalın en güncel içeriklere yer vermeyi hedeflediği ifade etti. Artık izleyiciler, Fox TV yerine NOW logosuyla karşılaşacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası