SonTakip

FIFA 22 tanıtıldı! İşte fragmanı ve Türkiye fiyatı

Futbol severlerin ayrı bir tutkusu olan futbol oyunlarında başı PES ve FIFA çekiyor. İki oyun için yapılan karşılaştırmalar bitmezken her yıl …

FIFA 22 tanıtıldı! İşte fragmanı ve Türkiye fiyatı

Futbol severlerin ayrı bir tutkusu olan futbol oyunlarında başı PES ve FIFA çekiyor. İki oyun için yapılan karşılaştırmalar bitmezken her yıl iki seriden de yeni oyunlar görüyoruz. 2022’nin oyunu olacak olan FIFA 22 tanıtıldı ve fiyat bilgisi paylaşıldı.

FIFA 22 neler sunuyor?

Her yıl olduğu gibi yeni FIFA oyunu kısa ve öz bir tanıtım videosuyla resmen onaylandı. Oyuncuların bu oyundan en büyük beklentilerinden biri gerçekçiliğin artmasıydı. Zira FIFA 21’deki hatalar ve gerçekçiliği bozan unsurlar bazılarımızı oyundan soğutuyordu.

Yayımlanan FIFA 22 fragmanı 1 dakika 40 saniye uzunluğunda ve video klipleri ile başlıyor. Ardından oyun motoru ile oluşturulmuş klipleri izlemeye devam ediyoruz. Neticede oyun içi görüntüler şu an için paylaşılmadı. Yine de oyun motorunun sinematik sunumu da kafamızda bir fikir oluşturmaya yetiyor.

Oyunla ilgili bir diğer beklenti de tamamen ücretsiz olmasıydı. Aslında oyuncuların böyle bir beklentisi başlarda pek gelişmemişti fakat ardından ücretsiz olacağıyla ilgili iddialar türedi. İddiaların yayılması ve hoş karşılanması, şu an oyuncuları üzmüş olabilir.

FIFA 22 çıkış tarihi ve fiyatı

1 Ekim 2021‘de çıkacak oyunun resmi fiyat bilgisi şu şekilde:

  • PC (Steam): 419,99 TL
  • Xbox One: 499,99 TL
  • Xbox Series X/S: 559,99 TL
  • PlayStation 5: 560,00 TL
  • PlayStation 4: 500,00 TL

Bu fiyatlardan ön siparişinizi EA Games’in satın alma sayfasından oluşturabilirsiniz. Ayrıca oyunun Stadia platformuna geleceği de biliniyor.


FIFA 22

İş fiyat kısmına gelince beklentiler daha farklı şekillenmiş olabilir. Oyun fiyatları özellikle konsollarda gittikçe yükseliyor. Her yıl oyunların daha pahalı olmasıyla beklentiler de doğal olarak artıyor. FIFA 22’nin güncel öğeleri sunmasının yanı sıra gerçekçiliği bozan sorunlardan arınmış olmasını bekliyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası