SonTakip

Facebook’tan yeni özellik: Tüm ses hizmetleri bir yerde!

Facebook, barındırdığı tüm ses özelliklerini tek bir yerde topladı. Mobil kullanıcılarının erişimine açılan yeni ‘Ses’ (Audio) sekmesinde …

Facebook’tan yeni özellik: Tüm ses hizmetleri bir yerde!

Facebook, barındırdığı tüm ses özelliklerini tek bir yerde topladı. Mobil kullanıcılarının erişimine açılan yeni ‘Ses’ (Audio) sekmesinde; Canlı Ses Odaları, podcast ve kısa biçimli ses formatları bir araya getirildi. Şimdiye kadar bu formatların platformda özel alanları bulunuyordu. Kullanıcılar sevdiği içerik üreticileri artık Ses sekmesinde bulabilecekler.

Yeni Ses sekmesi, 18 yaş ve üzeri Android ve iOS kullanıcıları için deneme sürecindeydi. Mobil uygulamasını güncelleyen Facebook, Watch bölümünün üst kısmına ‘Ses’i ekledi. Şimdilik ABD’deki üyelerin kullanımına sunulan sekmenin ilerleyen günlerde diğer ülkelere gelmesi bekleniyor.

Facebook Ses bölümünde size özel öneriler olacak

Facebook, ‘Ses’ sekmesini geliştirmedeki amacından bahsetti. Kullanıcıların, sevdiği içerik üreticileri bulmasının kolaylaşacağını söyledi. Aynı şekilde içerik üreticilerin de dinleyicilerine daha kolay hitap edebileceğinin altını çizdi. Kullanıma açıldıktan sonra ‘Ses’ bölümünde, halihazırda takip ettiğiniz hesaplar tarafından paylaşılan içerikleri göreceksiniz.


Facebook Ses sekmesi, uygulamaya eklendi

Dilerseniz hoşunuza giden içerikleri beğenebilecek, yorum yapabilecek ve kaydedebileceksiniz. Facebook takip ettiğiniz hesapları ve paylaşımları baz alarak size özel kişiselleştirilmiş öneriler yapacak. Ayrıca platformdaki popülaritesi yükselen içerik üreticileri de tavsiye edecek. Etkileşiminiz arttıkça uygulamanın algoritması sizi daha iyi tanıyacak ve önerileri de buna göre revize edecek.

Facebook, TikTok rakibi Soundbites özelliği geliştiriyor

Facebook, Instagram Reels özelliğiyle TikTok platformuna dişli bir rakip oldu. Hatta Eylül ayında Reels’i ana uygulamaya entegre etti. Şirket, kullanıcıların kısa ses klipleri kaydetmelerine ve bunları Haber Akışı üzerinden paylaşmalarına olanak sağlayan Soundbites hizmeti için de çalışmalarını sürdürüyor. Özetle bu, Reels’ın ses tabanlı versiyonu olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası