SonTakip

Facebook, yeni güvenlik özelliklerini Türkiye’de kullanıma sundu!

Meta, devam eden güvenlik iyileştirmelerinin bir parçası olarak iki yeni özelliğini Türkiye‘de kullanıma sundu. Bu noktada Facebook …

Facebook, yeni güvenlik özelliklerini Türkiye’de kullanıma sundu!

Meta, devam eden güvenlik iyileştirmelerinin bir parçası olarak iki yeni özelliğini Türkiye‘de kullanıma sundu. Bu noktada Facebook uygulamasında kullanıma sunulacak özelliklerden ilki Facebook Koruması Özelliği oldu. Bu seçenek, kötü niyetli kişiler tarafından hedef alınma riski yüksek olan insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kişiler için tasarlanmış bir program olarak öne çıktı.

Facebook Profil Kilitleme, gelen ikinci özellik oldu. Bu da arkadaşınız olmayan kişilerin paylaşılan içerikleri kısıtlı olarak görmesinde işe yarıyor.

Facebook Koruması özelliği nedir?

Meta, adaylar ve seçilmiş yetkililer gibi belirgin kişilerin kampanyalarının sosyal medya platformlarında kötü niyetli kişiler tarafından hedef alınabileceğinin farkında olduklarını belirtiyor. Bu bağlamda ilk olarak 2018 yılında sunduğu Facebook Koruması özelliğini bu yılın sonuna kadar Türkiye‘nin de içinde bulunduğu 50 ülkede daha kullanıma sunuyor.

Facebook Koruması‘na uygun olabilecek hesaplar, program hakkında bilgi edinmek ve kaydolmak için kullanıcılar hesaplarında çeşitli hatırlatıcılarla karşılaşacak. Bu kapsamda programa kaydolan hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulaması zorunlu olacak.

Facebook Profil Kilitleme nedir?

Uygulamaya özel olarak Profil Kilitleme adıyla bir özellik daha sunuldu. Bu seçenek, arkadaşınız olmayan kişilerin içeriklerinizi sınırlı bir şekilde görebilmesine imkan sağlıyor. Bu özellik aktif hale getirildiğinde profil ve etiket onayı etkinleşirken profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafınız, paylaştığınız gönderiler, fotoğraflar ve hikayeler sadece arkadaşlarınız tarafından görünebilecek. Bu noktada aşağıda yer alan adımları izleyerek Profil Kilitleme özelliğini etkin hale getirebilirsiniz.

Facebook Profil Kilitleme nasıl açılır?

  • Adınızın altındaki *** simgesine tıklayın.
  • Profili Kilitle’ye basın.
  • Profilini Kilitle’ye tıklayın.
  • Önceki sayfaya dönmek için Tamam’a tıklayın.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası