SonTakip

eSpor Gerçek Sporun Yerini Alabilir mi?

Senelerdir EA Sports’un başındaki isim olan Peter Moore; eSpor’ların, gerçek bir spor olmadığını dile getirdi ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

eSpor Gerçek Sporun Yerini Alabilir mi?

Gamelab Barcelona‘da EA Sports‘un geleceği hakkında konuşan Peter Moore, hızla gelişen eSpor ile ilgili görüşlerini dile getirirken, EA Sports‘un bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini de dile getirdi.

Yeni nesilde daha etkili ve başarılı bir şekilde karşımıza çıkan EA‘nin, EA Sports tarafından Peter Moore‘un belirttiği bilgilere göre; “eSpor’u gerçek bir spor olarak göstermek istiyoruz” dedi ve şunları ekledi: “Bunu nasıl gerçek spora yakın bir şekilde gösterebiliriz? Onun üzerinde çalışıyoruz. Maç fikstürlerimiz var. Son dönemde Adderall ve Ritalin sayesinde doping konuşuyoruz. Paranız ve isteğiniz kitleniz olduğunda, insanlar bunu o şekilde görmeye çalışıyorlar ve sınırları kaldırıyorlar” diyerekten görüşlerini belirtti.

Asıl düşünceleri ise “eSporu, gerçek bir spor gibi ve gerçek spor dalları arasında göstermeye çalışsalar da bunlar çözüm değil. Rekabet içeren video oyunları fiziksel kabiliyetler, genetik şans gibi unsuları içinde barındıran spor dallarıyla hiçbir noktada benzeşmiyorlar. Bu yüzden eSpor, gerçek bir spor değil” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Ayrıca son olarak bu sözleri de ekledi; “eSpor’a baktığımızda ergenlik çağındaki çocukların binlerce dolar ödül kazandığını görünüyoruz. Bu genç bir endüstri ve atletler genellikle lise çağında profesyonel olurken, 20’li yaşlarının başında emekliye ayrılıyorlar. Gerçek spor ile bu çok çok farklı” diyerekten görüşlerini dile getirdi.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/espor-gercek-bir-spor-degil-73083

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası