SonTakip

Elektrik kesintisi bilgisayarlara nasıl zarar verir?

Bilgisayarınız açık kalmak için sürekli bir güç akışına bağlı kalmadır ancak bazen ana güç kaynağınız o kadar da güvenilir olmayabilir …

Elektrik kesintisi bilgisayarlara nasıl zarar verir?

Bilgisayarınız açık kalmak için sürekli bir güç akışına bağlı kalmadır ancak bazen ana güç kaynağınız o kadar da güvenilir olmayabilir. Kesintilere eğilimli bir mahallede yaşıyorsanız, merak ediyor olabilirsiniz.  Bu yazımızda sizlere elektrik kesintisi bilgisayarlara zarar verebilir mi ve kesintinin etkilerinden korumak için ne yapabilirsiniz?

Elektrik kesintisi bilgisayarlara nasıl zarar verir konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim. Keyifli okumalar!

Elektrik kesintisi bilgisayarlara zarar verir mi? Nasıl korunur?

Farklı elektrik kesinti türleri

Evinizden akan elektrik sabit değildir. Elektrik akımları, ideal olanın üstüne ve altına düşerek alçalıp gelebilir. Hem çok fazla hem de çok az güç sorunlarına da neden olabilir. Bu güç tamamen kapanırsa; buna elektrik kesintisi denir. Bu olay genellikle sizin kontrolünüz dışındaki sorunlardan kaynaklanır (örneğin, elektrik santrali kesintileri, hasarlı elektrik hatları, vb.), Ancak bazen kendiliğinden de meydana gelebilir (örneğin, devreleri kısa devre veya aşırı yükleyerek). Elektrik voltajınız tamamen kararmadan geçici bir düşüş yaşadığında, kesinti ya da benzer bir sorun vardır.

Işıklarınızın bilinmeyen nedenlerden dolayı söndüğünü gördüyseniz, bunun nedeni muhtemelen bir elektrik kesintisidir. Bunlar, elektrik yüklerini azaltmanın ve elektrik kesintilerini önlemenin bir yolu olarak kasıtlı olabilir ancak kasıtsız da olabilirler. Yelpazenin diğer tarafında, güç dalgalanması olayı vardır. Bu, bir cihazın en az üç nanosaniye için amaçlanandan daha fazla elektrik aldığı zamandır.

Kısa devreler ve elektrik hattı arızaları dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle dalgalanmalar meydana gelmektedir. Artan voltaj yalnızca bir veya iki nanosaniye sürüyorsa bu, en çok yıldırımdan kaynaklanan bir güç yükselmesidir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası