Windows 7’nin efsane özelliği Windows 11’e geliyor!

Windows 11, masastü için widget desteği alacak gibi duruyor. Bu özellik, Windows 7’de yer almasıyla biliniyordu.

Windows 7’nin efsane özelliği Windows 11’e geliyor!

Microsoft, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için Windows 11’e yeni özellikler eklemeye devam ediyor. İddialara göre işletim sisteminde yer alan widget paneli genişliyor. Buna göre, Windows 7’dekine benzer şekilde, widget’lar masaüstüne yerleştirilebilecek.

Windows 11 masaüstü widget desteği alıyor

Microsoft bir süredir widget panelini geliştirecek yeniliklerde bulundu. Örneğin. Facebook ve Spotify ile ortaklık kurarak üçüncü taraf geliştiricilerin de widget geliştirmesine izin verdi. Şimdi ise Windows 7’deki Masaüstü Araçlarını anımsatan bir widget desteği üzerinde çalıştığı bildirildi.

Windows 11’e gelecek yeni bir güncelleme, widget’ları masaüstüne taşıyacak. Kullanıcıların pencere öğelerini doğrudan ana ekrana sabitlemelerine izin verilecek. Böylece widget deneyimi bir sonraki seviyeye taşınacak.

Windows 11’in widget kitaplığı ilk sürümünden bu yana bir hayli genişledi. Kullanıcıların MSN, Phone Link, Xbox, Fotoğraflar gibi deneyebileceği 13’ün üzerinde widget bulunuyor. Bu öğeler, hızlı erişim sağlayarak üretkenliği artırmayı amaçlıyor.

Yeni hamle, Windows 7’de bulunan Windows Masaüstü Araçları özelliğini Windows 11’e taşıyacak. Microsoft, kullanıcıların bu öğeleri masaüstünde herhangi bir yere yerleştirmesine olanak tanıyacak. Böylece daha fazla esneklik sunmuş olacak.

Bu özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı belirsiz. Ancak Microsoft’un 23 Mayıs’ta gerçekleşecek Build 2023’te Windows widget’ları üzerine özel bir oturum düzenleyeceği biliniyor. Yine de, bu özelliğin kesinleşmediğini belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası