SonTakip

Dünyanın en küçük oyun konsolu geliştirildi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir şirket, çok küçük bir oyun konsolu geliştirdi. ‘Thumby‘ konsolunu, Ohio merkezli TinyCircuits firmasının …

Dünyanın en küçük oyun konsolu geliştirildi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir şirket, çok küçük bir oyun konsolu geliştirdi. ‘Thumby‘ konsolunu, Ohio merkezli TinyCircuits firmasının mühendisleri tasarladı. Bahsi geçen ürün, alanında dünyanın en küçüğü olarak tanımlanıyor. En azından araştırmacılar bunu iddia etti. Ayrıca bu cihaz ile ekip, Ohio’daki GDex Konferansı’nda ‘En Yenilikçi Ürün’ ödülünü kazandı. Şimdi birlikte bu ürünün teknik ayrıntılarını inceleyelim…

Bu mini oyun konsolu, 19 dolar fiyat etiketine sahip

Dünyanın en küçük oyun konsolunun boyutu yaklaşık bir posta pulu kadar. Ancak küçük olduğuna aldanmayın! Diğer konsollardan pek bir farkı olmadığını söyleyelim. TinyCircuits’in geliştirdiği Thumby, Tetris gibi klasiklerin sürümleri de dahil olmak üzere önceden yüklenmiş beş oyunla birlikte geliyor.

Bu oyun konsolu, Tetris‘in yanı sıra Space Invaders ve Snake gibi klasiklerin versiyonlarını içeriyor. Ancak DailyMail‘in haberine göre kullanıcılar, MicroPython dilinde kendi oyununu kurabilecek. Ayrıca bir bağlantı kablosu aracılığıyla çok oyunculu oyuna izin veriyor.

Mini cihaz, batarya, buzzer, iki oyun düğmesi, güç düğmesi, ekran ve bir mikro USB bağlantısına sahip. Mini konsol şaşırtıcı şekilde parlak 72×40 monokrom OLED ekranlı. Ayrıca iki saate kadar oyun deneyimi sunan 40 mAh şarj edilebilir bataryası var. Raspberry Pi RP2040 işlemciye ve 2 MB toplam dahili depolamaya da sahip. Bir anahtarlığa da takılabilen cihaz, 19 dolardan satışa çıktı.

Thumby’nin baş mühendisi Ben Rose, “Thumby ile amacım en küçük oyun konsolunu yapmaktı. Boyutuna meydan okuyan güçlü bir işlemciye sahipyüksek kaliteli bir ürün tasarladık. Aslında Thumby benim kişisel projemdi. Ancak insanların prototipe tepkilerini görünce yeni bir TinyCircuits ürününe dönüştürmek istedik.” dedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası