Dizel motorlu Honda devri kapanıyor

  • 25 Eylül 2019
  • 113 kez görüntülendi.
Dizel motorlu Honda devri kapanıyor

Birkaç yıl önce dizel skandalı ile gündeme gelen Volkswagen’in ardından dünyanın dizel motorların çevreye verdiği zarara karşı farkındalığı daha da arttı. Yeni nesil teknolojilerin de bir yandan gelişmeyi sürdürmesi dizel motorlu araçların yavaş yavaş sonunu getirecek gibi görünüyor. Son olarak dizel motorlu Honda markalı otomobiller için yolu sonu gözüktü.

Otonom TIR’larla konvoy yaptık!

Otonom konvoy teknolojisi ile ağır ticari araçların arka arkaya otonom bir şekilde yol alması sağlanıyor. Sizler için Eskişehir’e gittik ve otonom araçların içerisinde bu teknolojiyi test ettik!

Dizel motorlu Honda modelleri sona yaklaştı

Reuters’da yer alan bilgiye göre, dizel motorlu Honda modelleri 2021 yılından sonra Avrupa’dan tamamen kaldırılacak. Şirketin 2025 yılına kadar Avrupa satışa sunduğu tüm modelleri elektrikli olarak karşımıza çıkarma planı da bulunuyor. Bu plan ışığında yeni nesil Honda Jazz modelinin yalnızca hibrit motor ile satışa sunulacağı biliniyor.

2021 yılında Avrupa’dan dizel motorlu modellerini çekecek olan Honda, Türkiye’de üretilen Civic üretimini de bu tarihte sonlandıracak. Şirket, İngiltere’deki bir fabrikasını da bu tarihte kapatacak. Yani, dizel motorlarını ortadan kaldıran şirket diğer yandan üretim masraflarını da azaltacak.

Bu arada dizel motorlu Honda modellerinin kademeli olarak kaldırılacağını belirtelim.

Tıpkı Honda gibi yönünü elektrikli motorlara çevirmiş birçok marka bulunuyor. Elektrikli araçlara yönelen çok fazla marka olmasına rağmen, dizel motorların tamamen hayatımızdan çıkacağını düşünmek çok gerçekçi olmaz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla elektrikli aracı yollarda görecek olmamıza rağmen, tahminler 2040 yılına kadar dizel otomobillerin hayatımızdaki varlığını sürdüreceği yönünde.

https://shiftdelete.net/dizel-motorlu-honda-devri-kapaniyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası