SonTakip

Diablo II grafikleri 21 yıl sonra yenilendi: İşte değişim

Efsaneleşmiş bilgisayar oyunlarından bir tanesi olan Diablo II, çıktığı dönemde grafikleri ile büyüleyiciydi. Bir aksiyon ve rol yapma oyunu olan …

Diablo II grafikleri 21 yıl sonra yenilendi: İşte değişim

Efsaneleşmiş bilgisayar oyunlarından bir tanesi olan Diablo II, çıktığı dönemde grafikleri ile büyüleyiciydi. Bir aksiyon ve rol yapma oyunu olan Diablo’nun ikinci oyunu dünya genelinde başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı. Yakın zamanda remastered sürümünün piyasaya sürüleceğini öğrendiğimiz oyundan grafiksel değişim videosu yayımlandı.

Diablo II Resurrected grafikleri karşılaştırıldı

Aynı oyunun çeşitli optimizasyonlarla yeniden piyasaya sürülmesi olan “remastered” kavramını pek çok oyunda görüyoruz. Bu optimizasyonlar bazen köklü değişiklikler olurken bazen sadece kaplamalarda yapılan düzenlemelerden ibaret oluyor. Diablo II için geliştirilen Resurrected sürümünde köklü grafiksel değişiklikler mevcut.

Bu değişiklikler bizlere 21 yılda oyun grafiklerinin ne kadar geliştiğini gösteriyor aslında.

Aradan geçen 21 yılda oyun sektörü pek çok yenilikle tanıştı. 3D modellemeleri, gerçekçi kaplamalar, sanal saran ses ve daha fazlası. Diablo II Resurrected ile orijinal oyunun grafikleri hikayeye sadık kalınarak yeniden modellenmiş.

Serinin hayranlarını tatmin edecek bir değişimin geldiğini kesinlikle söyleyebiliriz. Oyunun yenilenmiş versiyonu 2021 yılı içerisinde satışta olacak. Destekleyeceği platformlar PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S|X, Xbox One, Nintendo Switch ve PC olacak.

Oyunun Türkiye fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi olmasa da global fiyatı 39.99 dolar ve euro olarak belirlenmiş. Yerel fiyatlandırma yapılırsa bunu ancak oyun çıktığında görebiliriz.

Diablo II konusu nedir?

2000 yılında çıkış yapan oyun, o dönemde bir Age of Empires rakibi olarak bilindi. Aksiyon-rol yapma türündeki Diablo II döneminin en çok satan oyunlarından bir tanesiydi. 2D izometrik bir bakış açısında düşmanları öldürerek tecrübe kazanıyor, kazandığımız tecrübe puanları ile gelişerek sonraki maceralara atılıyoruz. Bu yapısının ardında destansı bir hikayeye sahip olan oyun üç zorluk seviyesine sahip. Zorluk seviyesi yükseldikçe düşmanlar daha güçlü, gelişmek daha zor hale geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası