SonTakip

CS:GO’nun tepki çeken servisi: CS:GO 360

Çok oyunculu FPS oyunlarının öncülerinden olan Counter-Strike: Global Offensive, dün önemli bir güncelleme yayımladı. Bir süredir CS:GO’ya gelen …

CS:GO’nun tepki çeken servisi: CS:GO 360

Çok oyunculu FPS oyunlarının öncülerinden olan Counter-Strike: Global Offensive, dün önemli bir güncelleme yayımladı. Bir süredir CS:GO’ya gelen güncellemeler küçük hata düzeltmelerinden ibaret olmaktaydı. Yayımlanan yeni güncellemede bunun ötesine geçildi, yaklaşık 1GB boyutundaki güncellemenin detaylarını şuradan okuyabilirsiniz:

CS:GO 360 nedir?

Rekabetçi oyunlarda her hareketiniz son derece önemlidir. Silahı tutuş pozisyonu, mermilerin saçılma şekli, en çok kullandığınız silah gibi veriler profesyoneller tarafından takip edilir. CS:GO resmi olarak daha önce detaylı bir istatistik sunmuyordu. Yalnızca rekabetçi maçların ardından KDA sayıları görülebiliyordu.

Geçtiğimiz aylarda oyuna eklenen Kırık Diş Operasyonu ile yalnızca operasyon bileti satın alanlara detaylı istatistik gösterilmeye başlandı. Bir süre sonra bu istatistikler bir mod haline getirildi ve Seçkin Kırık Diş oyun modu ortaya çıktı. Operasyon biletine sahip olanların oynayabildiği bir rekabetçi veritabanı olan Seçkin Kırık Diş, maç sonunda oyunculara detaylı istatistikler sunmaya başladı.

Daha sonra bu veritabanı herkese açık oldu, isteyen oyuncular tüm rekabetçi haritalarının olduğu modu oynayabilirdi. Valve’ın detaylı istatistik sunma girişimi, dün Seçin Kırık Diş operasyonu oyundan kaldırılana kadar devam etti.  Dün yayınlanan güncelleme yalnızca operasyonu kaldırmak için değildi, beraberinde birkaç yenilik gördük. Gelen yenilikler arasında CS:GO 360 isimli aylık 8TL karşılığında detaylı istatistik sunan bir servis bulunuyor.

Daha önceden aynı amaca hizmet eden üçüncü parti siteler mevcuttu. Bu siteler detaylı istatistiğin bir bölümünü ücretsiz, bir bölümünü ücretli olarak sunuyor. Valve’ın sunduğu aylık 8TL olan servis ise oldukça detaylı istatistiği karşımıza çıkarıyor.

CS:GO 360 neden tepki gördü?

Çünkü CS:GO yıllardır hilelerle mücadelede başarısız bir oyun. Oyun ücretsiz hale getirilmeden önce de hilelerin sayısı epey fazlaydı ve Valve bunlarla mücadele edemiyordu. Oyuncular halen bile oynadıkları maçların çoğunda hile görüyor, bu gibi oyundan soğutan bir durum varken detaylı istatistiğin ücretli olarak gelmesi tepki gördü.

CS:GO şu anda Valorant gibi güçlü bir rakibe sahip. Riot Games’in bir oyunu olan Valorant, çıktığı günden beri CS:GO ile karşılaştırılıyorken Valve’ın hilelerle dolu bir oyuna ücretli özellik getirmesi pek doğru bir adım değil.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası