Corona virüsü hakkında yeni korkutucu rekor!

Corona virüsü ile ilgili etkin mücadale devam ederken, yeni rakamlar da ortaya çıkıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı yeni corona virüsü …

Corona virüsü hakkında yeni korkutucu rekor!

Corona virüsü ile ilgili etkin mücadale devam ederken, yeni rakamlar da ortaya çıkıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı yeni corona virüsü rakamları rekor kırıldığını gösteriyor. Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarına devam Dünya Sağlık Örgütü, 24 saatte yaşanan yeni vaka sayısında yeni bir rekoru gördüğümüzü bildirdi.

Yeni corona virüsü rakamları bir rekor

DSÖ yaptığı yeni açıklamaya göre, 24 saat içinde yaklaşık 260 bin yeni vaka görüldü ve bu, şu ana kadar bildirilmiş en yüksek rakam olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir rekor kırılan vaka sayısında önemli artışlar; ABD, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika’da yaşandı.

Dünya Sağlık Örgütü‘ne göre, yeni günlük vaka sayısı ilk kez çeyrek milyonu geçti. Bu ise dünya çapında çok daha erken bir ikinci dalganın çağrısı olabilir gibi duruyor. Dünya çapındaki vaka sayısının 14 milyonu geçtiği duyuruldu. Dünya çapında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 600 bine kadar yaklaştı.

ABD’de özellikle bazı eyaletler hem hijyen kurallarına uymayı reddetiyor hem de sosyal mesafe kurallarına uymuyor. Bu sebeple özellikle güney eyaletlerde durum oldukça vahim. Florida, Texas ve Arizona gibi bölgelerde artışlar oldukça yüksek.

Vaka sayısının çok hızlı artacağından korkulan Hindistan için 24 saat içinde yeni 34 bin vaka tespit edildi ve 671 kişi virüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Virüsün yayılmasını büyük ölçüde kontrol altına almayı başaran Batı Avrupa ülkeleri artık sınırlarını ve işletmeleri yeniden açmaya başlıyor. Bunun yanında İspanya genelinde bazı bölgelerde dalgalanmalar yaşanıyor. Özellikle Katalonya bölgesinde beklenmeyen artışlar bulunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası