SonTakip

‘Clubhouse Android’ hazır: İşte heyecanlandıran paylaşım

Sesli sohbet tabanlı sosyal ağ uygulaması Clubhouse, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda bulunmuyor. Şu an için iOS kullanıcılarına …

‘Clubhouse Android’ hazır: İşte heyecanlandıran paylaşım

Sesli sohbet tabanlı sosyal ağ uygulaması Clubhouse, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda bulunmuyor. Şu an için iOS kullanıcılarına hitap eden platformun bu eksikliğini kapatacağı yetkili isimler tarafından doğrulandı. Clubhouse’un kurucu ortağı Paul Davidson, Android’de var olmanın kendileri için büyük bir öncelik olduğunu söyledi.

Bugün Clubhouse Android uygulaması ile ilgili heyecanlandıran bir olay yaşandı. Yapım sürecinde görev alan bir geliştirici sosyal medya hesabından, uygulamanın çok yakında kullanıma sunulacağını ima eden bir paylaşım yaptı.

Clubhouse Android uygulaması kullanıma hazır

Yazılım geliştiricisi Mopewa Ogundipe, Clubhouse Android uygulamasının yapım sürecinde görev alıyor. Bugün sosyal medya hesabından “Nasıl başladı / Nasıl gidiyor” temalı bir paylaşım yapan Ogundipe, Clubhouse’a ait iki adet ekran görüntüsü paylaştı.

Görüntülerin birinde, Mopewa Ogundipe’nin profilinde gözüken “sent from my Pixel” (Pixel cihazımdan gönderildi) ifadesi dikkat çekti. Bu ifade, Ogundipe’nin o ekran görüntüsünü Google Pixel model bir akıllı telefondan aldığını gösteriyor. Clubhouse Android uygulamasının geliştirilme sürecinin büyük oranda tamamlandığı ve kullanıma hazır olduğu anlaşılıyor.

Mopewa Ogundipe, Clubhouse Android uygulamasını geliştiren ekipte tek kişi olmadığını söyledi. Ancak Ogundipe, bu konuyla alakalı başka bir bilgi paylaşmadı.

Mayıs’ta kullanıma sunulması muhtemel

Uygulamanın beta veya kararlı sürümünün ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor. Ancak bir araştırmacı Morgan Evetts konuyla ilgili birtakım bilgiler paylaştı. Mopewa Ogundipe’nin paylaştığı tweeti alıntılayarak Clubhouse Android uygulamasının 6 aydır geliştirme sürecinde olduğunu söyledi.

Morgan Evetts, uygulamanın Mayıs ayında piyasaya çıkabileceğini de iddia etti. Ancak Clubhouse geliştiricisi Mopewa Ogundipe bu iddialara yönelik herhangi bir açıklama yapmadı. Eğer Evetts’in iddiası doğruysa, uzun süredir beklenen olacak: Clubhouse nihayet Android akıllı telefonlardaki yerini alacak.

Clubhouse, rakip sosyal ağları etkiledi

Aylık 8 milyon aktif kullanıcısı bulunan Clubhouse, şu an için yalnızca iPhone’da kullanılabiliyor. Android’e yakında çıkması beklenen uygulama, bu platformda büyük bir eksiklik yaşıyor. Bunu fırsat bilen rakipler ise Clubhouse’un boşluğunu doldurmak için kolları sıvadı.

Kullanıcılara sesli sohbet odaları üzerinden iletişim kurma imkânı sağlayan platforma ilk rakip Twitter’dan gelmişti. Ayrıca Instagram, TikTok, Facebook, Discord, Reddit ve Telegram da Clubhouse rüzgarına kapılan platformlar arasına katılmışlardı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası