BYD’den yeni hibrit otomobil geliyor! İşte özellikleri

BYD Seal 06 ortaya çıktı. Çinli üretinin yeni plug-in hibrit sedan modeli tasarımı ve motoruyla dikkat çekiyor.

BYD’den yeni hibrit otomobil geliyor! İşte özellikleri

BYD, Seal serisinde yer alacak plug-in hibrit sedan modeli hakkında yeni detaylar paylaştı. Seal 06 olarak adlandırılacak otomobil, önümüzdeki yıl piyasaya çıkış yapacak. Bu kapsamda BYD’nin büyüyen Seal ailesine yeni bir soluk getirecek.

BYD Seal 06 teknik özellikleri açıklandı

BYD Seal 06, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 4830 mm uzunluğunda, 1875 mm genişliğinde ve 1495 mm yüksekliğinde olduğu belirtildi. Bu kapsamda aracın Seal ve Seal DM-i modellerinin arasında yer alması bekleniyor.

Seal 06, 74kW güç üreten benzinli motora yer veriyor. Araçta ayrıca 120kW veya 160kW elektrik gücüne sahip motor bulunuyor. Her iki varyantın da 180 km/saat hıza sahip olduğu belirtildi. Araç, 60 km ve 90 km elektrik menziline sahip 10kWh ve 16kWh boyutlarında batarya seçeneğini barındıracak.

Seal 06 ayrıca tasarımda da bazı farklılıklara sahip. Diğer Seal modellerinin bumerang farlarından vazgeçerek L şeklindeki farlara yer verecek. Arka kasası ise Seal DM-i’ye benzer şekilde büyük olacak. Ağırlık, güç aktarma organlarına bağlı olarak 1660 kg ile 1775 kg arasında.

Seal 06 plug-in hibrit modelinin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor. Bu modelin sadece içten yanmalı Seal ile Seal DM-i arasındaki kullanıcı tabanını hedefleyeceği düşünülüyor. Fiyatlandırma detayları ise belirsiz.

BYD 2023 yılında 3 milyondan fazla yeni elektrik + hibrit otomobil üreterek pazarda liderliği sürdürüyor. Tesla’yı üst üste ikinci kez geride bırakan Çinli üretici, 1,6 milyon elektrikli ve 1,4 milyon plug-in hibrit sevk ettiğini açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası