Honda’dan yeni S2000 modeli gelebilir!

Honda Motor başkan yardımcısı Tom Gardner’dan şok açıklama! Yeni S2000 gelebilir! İşte S2000 yeniden üretilecek haberi detayları…

Honda’dan yeni S2000 modeli gelebilir!

Honda’nın 75. yıl dönümü yaklaşıyor. Marka 75. yıl dönümüne öze sürprizler ile kullanıcı karşısına çıkmayı planlıyor. Gelen son haberlere göreyse 1999 yılından 2009 yılına kadar üretimde kalan ve özellikle Türkiye’de çok değerli olan S2000 modelinin yeniden üretileceği yönünde. S2000 yeniden mi üretilecek? Yeni bir model mi gelecek? İşte detaylar…

Honda S2000 efsanesi tekrardan gündemde!

Honda Motor Avrupa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner, AutoCar ile yaptığı bir röportajda 75. yıla özel sürprizlerden bahsetti. Gardner, Japon üreticinin artık 75 yaşına gireceğini ve 75. yılda özel bir otomobil üretmeyi istediklerini belirtti. Ardından yeni modelin bir Honda S2000 halefi olacağına da işaret etti.

Gardner sözlerinin devamında yeni Type-R modelinden hem müşterilerinin hem de kendilerinin oldukça memnun olduklarını belirtti. Gücü yeterince aldıklarını söyleyen Gardner bahsi geçen S2000 ile alakalıysa tam olarak bilgi vermedi. Markanın 50. yılı şerefine S2000 modelini ürettiklerini söyleyen Gardner, 75. yıla özel de aynı şeyi yapabileceklerini belirtti.

Gardner konuyla alakalı olarak önyargılı olduklarını dile getirdi. Yani Gardner ve Honda yönetim kurulundaki diğer isimler yeni S2000 modeline karşı önyargılılar. Fakat sözlerini devamında markanın ürün geliştirme ekibinde olmadıklarını da belirten Gardner topu aslında Honda ürün geliştirme kısmına attı. Onlar uygun görürlerse otomobil üretilecek diyebiliriz. Ve son olarak bu aracın 2023 yılı ortalarında bir anda önümüze çıkabileceğini de eklemek isteriz.

Peki S2000 yeniden üretilecek olursa nasıl olur?

Aslına bakıldığında Honda birçok spor otomobil üretmiş bir marka. Ancak bunların hiç şüphesiz en çok konuşulanı VTEC teknolojisine sahip cabrio roadster modeli olan S2000. Aracın 2023 yılında tekrar çıkacağını düşünürsek S2000 genlerine sadık bir modelden söz etmeliyiz. Cabrio ve uzun burunlu bir otomobil beklemek en doğrusu.

Ve tabiki bir S2000 klasiği olarak yere yakın bir otomobil göreceğiz. Tahminlere ve yapılan yorumlara bakıldığındaysa yeni S2000 modelinin Honda NSX modelinden izler taşıyacağını söyleyebiliriz. Motor konusundaysa söylentilere bakıldığında otomobilin 315 Hp güç üreten Type-R motoruna sahip olacağı söyleniyor.

Son olarak yeni S2000 modelinden bahsedilmesi gerçekten bir heyecan yarattı. Ancak modelin üretilip üretilmeyeceği konusunda bir kesinlik yok. Şirket içerisinde görüş ayrılıkları hakim. İlerleyen günleri beklemek en doğrusu olacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası