SonTakip

Bu sefer de Türkiye’nin batısında göktaşı alarmı

Sosyal medyada İstanbul ve civar illerde meteor görüldüğü iddia ediliyor. Birçok vatandaş sosyal medya aracılığıyla gökyüzünde yeşil renkli bir …

Bu sefer de Türkiye’nin batısında göktaşı alarmı

Sosyal medyada İstanbul ve civar illerde meteor görüldüğü iddia ediliyor. Birçok vatandaş sosyal medya aracılığıyla gökyüzünde yeşil renkli bir cisim gördüğünü paylaştı. Bazı vatandaşlar da söz konusu göktaşının batıya doğru gittiğini yazdı.

İstanbul’da görüldüğü belirtilen göktaşının bir fotoğrafı da paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafın görülen cisme ait olup olmadığı kesin değil. Ancak birçok kişinin yeşil renkli olarak betimlemesi görselin dikkate değer olmasını sağlıyor.

İstanbul semalarında göktaşı

Sosyal medyada, özellikle İstanbul civarında görüldüğü belirtilen meteor için birçok kişi batı yönünü paylaştı. Sakarya, İzmir, Balıkesir gibi illerden de görülen meteorun bir yere düşüp düşmediği ya da hava parçalanıp parçalanmadığı henüz bilinmiyor. Meteor hakkında yayınlanan birkaç görsel bulunuyor.

Dün akşam da Türkiye’nin bazı bölgelerinde meteor görülmüş ve sosyal medyada gündem olmuştu. Bu meteorun da düşüp düşmediği ya da gökyüzünde parçalanıp parçalanmadığı bilinmiyor. Geçtiğimiz sene konu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Osman Bektaş, Türkiye’den meteor düşüşleri görülebileceğini belirtmişti. Hatta meteor yağmurları için takvim olduğu ve Türkiye’nin de kuzey yarım kürede yer almasıyla meteorların denk gelebileceğini aktardı.

Aşağıda yer alan görüntüde de İstanbul Boğazı üzerinde bir gök taşı olduğu görülüyor.

Bir diğer görüntüde de meteor görülebiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası