SonTakip

Bilgisayarınızı hızlandıracak Windows 10 ayarları 2020

Bilgisayarınız eskisi kadar performanslı çalışmıyor ve bu durumdan şikayetçiyseniz, çözümünüz bu rehberde. İster iş, ister ev, isterse de oyun …

Bilgisayarınızı hızlandıracak Windows 10 ayarları 2020

Bilgisayarınız eskisi kadar performanslı çalışmıyor ve bu durumdan şikayetçiyseniz, çözümünüz bu rehberde. İster iş, ister ev, isterse de oyun bilgisayarı fark etmeksizin tüm sistem ve konfigürasyonlar için geçerli bilgisayarınızı hızlandıracak Windows 10 ayarları 2020 rehberimize yakından bakalım.

Bilgisayarınızı hızlandıracak Windows 10 ayarları 2020

Microsoft’un yayınladığı güncellemeler bazen sistemde istenmeyecek durumlar yaşatsa da, günlük kullanımda bu güncellemeler özellikle güvenlik tarafında oldukça önemli bir unsur. Bu yüzden ilk maddemiz Windows güncellemelerinin eksiksiz ve hatasız yapılması olacak. Windows 10 güncellemelerini Başlat menüsü > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update adımından denetleyebilirsiniz.

Geçici dosyaların temizliği

Bilgisayarınızda kullandığınız istisnasız her program, bir sonraki kullanımınızda daha hızlı ve stabil çalışmak için bazı kalıntı dosyalar oluşturur ve bunları kullanır. Aslında yararlı bir özellik olsa da, zaman içerisinde boyutu büyüyen bu dosyalar Windows’unuz için bir noktada yavaşlama faktörüdür. Peki bunları nasıl temizleyeceğiz?

Adım 1: Windows tuşu + R tuş kombinasyonu ya da başlat menüsüne sağ tıklayıp Çalıştır kutusunu açın. Kutucuğa temp yazdıktan sonra çalıştırın.

Adım 2: Karşınıza izin vermeniz gerektiğini söyleyen bir onaylama kutusu çıkacak. Windows hesabınız yönetici ise bu uyarıya devam diyerek geçebilirsiniz.

Adım 3: Onay verdikten sonra karşınıza Windows klasörü içerisinde biriken geçici dosyalar listesi çıkacak. Bu dosyaların tümünü CTRL + A tuş kombinasyonu ile seçip Shift+Delete tuş kombinasyonu ile silin

Adım 4: Aynı işlemleri bu kez çalıştır kutusuna %temp% yazarak tekrarlayalım.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası