Bak sen şu işe! OpenAI ayrılığıyla ilgili yeni detaylar belli oldu

OpenAI eski CEO’su Sam Altman’ın ayrılık süreciyle ilgili yeni detaylar aktarıldı. İşte ayrılık sürecinin detayları

Bak sen şu işe! OpenAI ayrılığıyla ilgili yeni detaylar belli oldu

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın ani ayrılığı, yapay zeka dünyasının gündemine yıldırım gibi düşmüştü. Dünya çapında tanınan bir ismin CEO pozisyonunda görev aldığı şirketten bu şekilde ayrılmış olması, Silikon Vadisi’nde büyük bir yankı uyandırdı. Aktarılan yeni bilgiler, bu ayrılıkla ilgili detayları gün yüzüne çıkardı. İşte detaylar

Sam Altman, OpenAI ayrılığında yeni girişimlerine işaret etmiş!

İddialara göre Sam Altman, OpenAI şirketinden ayrılık süreci içerisinde yatırımcılara yeni girişimlerinden ve şirket kurma planlarından bahsetti. Altman’ın bu ifadelerinin hemen ardından şirketin kilit isimleri arasında yer alan Greg Brockman ve diğer üst düzey yetkililerin de ayrılması üzerine durum daha da karmaşık bir hâle geldi.

Altman’ın şu an için kuluçka evresinde olduğunu bildiğimiz yeni girişimleriyle ilgili asıl can alıcı kısım, OpenAI şirketinde görev yapmakta olan üst düzey yetkilileri kendi bünyesine katma planı gibi görünüyor. Kısa bir sürede birçok yetkilinin desteğini alan Sam Altman, bu hareketiyle birlikte yapay zeka devini köşeye sıkıştıracak gibi görünüyor.

Sam Altman ayrılığı sonrasında OpenAI yönetim kurulunda yaşanan kafa karışıklığı, herkesin malumu olmuştu. Bu karışıklık dolayısıyla ortaya çıkan, şirketin geleceğiyle ilgili belirsizlik durumu sıklıkla konuşuluyordu. Yönetim kurulu Altman’ı yeniden görevlendirme kararını masaya yatırmış olsa da Altman ile ilgili iddialar, bu süreci de ziyadesiyle yokuşa sürüyor.

Altman’ın ayrılığı üzerine gündeme gelen hareketlilik, yapay zeka dünyasını derinden etkilemeye devam edecek gibi görünüyor. Bu sürecin nasıl ilerleyeceğini zaman içerisinde göreceğiz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası