Avrupa’nın en ucuzu Türkiye’ye geliyor: İşte elektrikli Dacia Spring!

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili Dacia Spring Türkiye’ye geliyor. İşte Dacia Spring ile ilgili detaylar…

Avrupa’nın en ucuzu Türkiye’ye geliyor: İşte elektrikli Dacia Spring!

Elektrikli otomobil teknolojilerinin popülerleşmesiyle birlikte model sayıları da her geçen gün artıyor. İlk çıktığı dönemlerde yüksek fiyatlara satılan elektrikli otomobiller için uygun fiyatlı model seçenekleri de gelmeye devam ediyor. Dacia’da Spring modeliyle uygun fiyatlı elektrikli otomobil furyasına kapılmış durumda. Dacia Spring Türkiye’ye geliyor! İşte konuyla ilgili detaylar…

Avrupa’nın en ucuzu Dacia Spring Türkiye’ye geliyor

Bu hafta Emre Özpeynirci tarafından yapılan paylaşıma göre, Renault ve Dacia uygun fiyatlı otomobil ilkesini elektrikli otomobiller için de sürdürmeye devam ediyor. Clio, Captur, Duster, Sandero gibi modelleriyle uygun fiyatlı otomobilleri tüketicilerle buluşturan Renault Grubu, uygun fiyatlı elektrikli otomobilini de Türkiye’ye getiriyor.

Romanya asıllı ve Renault bünyesinde faaliyetlerine devam eden Dacia uygun fiyatlı elektrikli otomobili Dacia Spring’i Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. Yüzde 100 elektrikli model Dacia Spring temmuz ayının sonuna doğru Türkiye’de bayilerde yerini alacak. Tek bir donanım paketiyle gelmesi planan Spring küçük bir SUV diyebiliriz.

Dacia Spring 65 hp güce sahip (44 kW) versiyonu ile geliyor. Menzil özelliklerine baktığımızdaysa 65 Hp güç üreten modelin yaklaşık şehir içi-dışı kullanım döngüsünde 305 km menzile sahip olması bekleniyor. Sadece Extreme paketi ile satın alınabilecek olan Spring buna ek olarak bir pakete daha sahip. Üst paketin kullanıcılara avantajıysa Spring’i daha outdoor bir görünüme kavuşturması.

Çin’de üretimi yapılan Spring bu sebeple Türkiye’ye ek yüzde 54 vergi ile girecek. Hatırlarsınız Türkiye, Çin’de üretilen elektrikli otomobillere özel ek yüzde 54 vergi uyguluyor. Spring’te bu uygulamaya tabii tutulacak. Bu da otomobilin Türkiye satış fiyatını 40 bin euro civarına denk getiriyor. Yani otomobil Türkiye’de 800-850 bin civarında satılacak.

İlk gelen bilgilere göre aracın tasarımına ve donanımlarına baktığımızda Sandero modelini anımsattığını söyleyebiliriz. Sandero’ya göre daha yüksek bir tasarıma sahip olan Spring az da olsa SUV sınıfına göz kırpıyor diyebiliriz. ShiftDelete.Net’in topladığı bilgilere göreyse araç yarı hayalet bir gösterge paneline sahip olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası