SonTakip

Apple yenilenmiş iPhone 13 satmaya başladı: Fiyatları ne kadar?

Apple’ın 2021’de kullanıcıların beğenisine sunduğu iPhone 13 serisi yenilenmiş telefon hizmetiyle yeniden kullanıcılarla buluşmaya başladı.

Apple yenilenmiş iPhone 13 satmaya başladı: Fiyatları ne kadar?

Akıllı telefon pazarında artan fiyatlar nedeniyle son yıllarda yenilenmiş telefonlar daha cazip hale gelmeye başladı. Bu gibi ürünler donanım ve yazılım açısından çeşitli testlerden geçiriliyor ve arıza gibi durumlarda ise onarımı gerçekleştirilerek çalışır ve sorunsuz bir şekilde daha uygun fiyatlara yeniden satışa sunuluyor. Apple da yenilenmiş telefon hizmeti sunan firmalardan birisi ve piyasaya sürdüğü iPhone modellerini bir süredir resmi web sitesi üzerinden Refurbished iPhone hizmeti altında satışa çıkarıyor. Son olarak 2021‘de tanıtılan iPhone 13 serisi de yenilenmiş haliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı.

Yenilenmiş iPhone 13 serisi ne kadar?

Apple’ın 2021 yılının sonlarına doğru kullanıcıların beğenisine sunduğu iPhone 13 serisi şirketin yenilenmiş telefon hizmetiyle yeniden kullanıcılarla buluşmaya başladı. Ancak bu noktada altı çizilmesi gereken kritik bir detay var. Zira şirketin yenilenmiş iPhone uygulaması her ülkede bulunmuyor. Maalesef ülkemiz de bu hizmetten faydalanamıyor.

Apple’ın yenilenmiş iPhone 13 sattığı ülkeler şimdilik İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya. Bunun dışında ilk etapta standart modelin mevcut olmadığı, ancak çok yakında stoklara geleceği belirtiliyor. Telefonların fiyatları ise piyasanın ortalama yüzde 15 altında.

Yenilenmiş (Refurbished) telefonlar genellikle düşme, kırılma, çizilme vb. nedenlerle tamir görüp sıfıra yakın hale getirilmeye çalışılan ürünler olarak biliniyor. Bu tarz telefonları özellikle bütçesi sıfıra yetmeyen tüketiciler satın alıyor. Aslında alternatif olarak ikinci ele yönelmek de mümkün. Ancak yenilenmiş telefon modelleri garanti kapsamına giriyorken, ikinci ellerde böyle bir imkân maalesef bulunmuyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası