SonTakip

iPhone batarya süreleri uzayacak!

Apple, kendi tasarımı güç yönetim çiplerini kullanarak iPhone batarya sürelerinin uzamasını sağlayacak. Peki, bu geçiş ne zaman gerçekleşecek?

  iPhone batarya süreleri uzayacak!

  Apple, iPhone akıllı telefonlarının bataryaları için önemli bir hamle gerçekleştirecek gibi gözüküyor. İddialara göre şirket, önümüzdeki 2 yıl içerisinde kendi güç yönetim çiplerini kullanmaya başlayacak. En büyük beklenti ise iPhone batarya sürelerinin uzaması!

  Apple güç yönetim çipleri iPhone batarya süresini şahlandırabilir!

  İddialara göre şirket, endüstrinin en gelişmiş güç yönetim çipi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşlem yetenekleri sayesinde bu çiplerin güç tüketimini daha iyi gözlemleyip kontrol edebileceğinin altı çiziliyor. Bu sayede iPhone kullanıcıları daha düşük güç tüketimi ile birlikte daha iyi performans alacak.

  Şirketin iPhone için kullandığı şarj işlevi ve enerji tüketimi kontrollerini üstlenen ana güç yönetim çiplerinin yaklaşık yarısını 2018’in başında kendininkilerle değiştirme planları yaptığı ancak bu geçiş sürecinin 2019 yılına kadar ertelenebileceği de iddialar arasında yer alıyor. Yeni çiplerin üreticisinin ise Tayvan merkezli TSMC olacağı ileri sürülmekte.

  Bu gelişme kullanıcılar için olumlu olacak ancak esas darbeyi ise Dialog Semiconductor alacak diyebiliriz. İngiliz şirket şu anda iPhone, iPad ve Apple Watch için kullanılan çiplerin üretimini gerçekleştiriyor. 2016 raporlarına göre Apple, bu şirketin gelirlerinin dörtte birini sağlıyor.

   

  Kaynak adres : https://shiftdelete.net/iphone-batarya-sureleri-uzayacak

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası