SonTakip

Apple tedarikçisi Foxconn, elektrikli araç ile gündemde

Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri olan Foxconn, elektrikli araç furyasına katılmak için hazırlanıyor. Bir şirket yetkilisi, bu yılın …

Apple tedarikçisi Foxconn, elektrikli araç ile gündemde

Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri olan Foxconn, elektrikli araç furyasına katılmak için hazırlanıyor. Bir şirket yetkilisi, bu yılın dördüncü çeyreğinde 2 farklı elektrikli araç modelinin tanıtılacağını açıkladı.

Foxconn, 2021 yılının sonunda 2 farklı elektrikli araç tanıtacak

Foxconn’un üst kuruluşu olan Honai Precision Industry, geçtiğimiz aylarda Geely ile anlaşma yaptığını ve ortak girişim kurulduğunu açıkladı. Volvo ve Lotus gibi büyük otomotiv firmalarının sahibi olan Geely, Foxconn ile birlikte elektrikli araç çalışmalarına başlayacak.

Hon Hai Precision Industry Yönetim Kurulu Başkanı Young Liu, yaptığı açıklamada ” Foxconn tarafından geliştirilen platformu kullanan 2 farklı model üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Herhangi bir aksilik olmasa 2 modeli de bu yılın sonlarına doğru tanıtacağız. ” ifadelerini kullandı.

Apple’ın elektrikli araç piyasasına adım atmak için otomotiv devleriyle masaya oturduğu iddia edilmişti. Foxconn tarafından atılan adımlar, Apple ile elektrikçi araç konusunda iş birliği ihtimalini akıllara getirdi.

Young Lui, 2023 yılında geliştirdikleri sistemi verimli hale getireceklerini belirtti. Elektronik sektöründe yaşanan çip tedarik sıkıntısına da değinen Lui, 2020 yılının ilk çeyreğinde herhangi bir sorun oluşturmayacağının altını çizdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası