SonTakip

Apple, Silk Labs şirketini satın aldı!

Apple, Silk Labs şirketini satın aldı!

Yayınlanan raporlara göre Apple, sessiz sedasız bir şekilde, bir girişimcilik şirketini satın aldı. Silk Labs adındaki bu şirket, yapay zeka odaklı bir girişimcilik. Daha çok cihazlar üzerinde yapay zeka yazılımlarının geliştirilmesinde uzmanlaşmış şirketi, Apple bu yılın başlarında satın aldı. Bu satın almanın detayları ise, henüz yeni yeni ortaya çıkıyor.

Apple gizlice verilerinizi topluyor!

Apple tarafından doğrulanan bilgilere göre, Apple Maps uygulaması kullandığımız uygulamalar üzerinde veri topladığı ortaya çıktı! Fakat, teknoloji devi bu durumu tam tersine çevirecek!

Apple, Silk Labs ile veri gizliliğine odaklanılacak!

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz ay Avrupa Parlamentosunda veri gizliliği konusunda konuşma yaptı. Bunun dışında Amerika için kapsamlı bir ‘Federal Veri Gizliliği Yasası‘nı da desteklediğini belirtti.  Bu noktada Apple, veri gizliliğini önemseyen adımlar da atmaya devam ediyor.

Girişimcilik şirketi, 2015 yılında Kaliforniya‘da kuruldu. Daha önce Mozilla ile de çalışan şirket, Apple ile birlikte yapay zekayı kullanarak, gizliliğin en üst düzeylerde uygulanması üzerinde çalışacak. Konuyla ilgili her iki taraftan da bir açıklama gelmedi.

 

https://shiftdelete.net/apple-silk-labs

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası