SonTakip

Apple Music hızla büyüyor! Spotify’ın ensesinde

Apple Music ile Spotify arasındaki fark kapanmaya başladı. Spotify hali hazırda müzik uygulamaları pazarının açık ara lideri konumunda. Ancak son …

Apple Music hızla büyüyor! Spotify’ın ensesinde

Apple Music ile Spotify arasındaki fark kapanmaya başladı. Spotify hali hazırda müzik uygulamaları pazarının açık ara lideri konumunda. Ancak son dönmde Apple Music, Spotify karşısında çok daha hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış görünüyor. Özellikle son dönenmde Apple Music abone sayısı dikkate değer bir şekilde artmış görünüyor.

Apple Music abone sayısı Spotify’ı yakalayabilir mi?

Spotify özellikle pandemi sürecinde bir çok rakibine karrşı durmakta zorlandı. Her ne kadar müzik uygulamaları pazarının en büyük oyuncusu olsa da, Apple Music kendi platformu üzerinde Spotify ile olan açığı kapatmaya başladı.

Ortaya çıkan rakamlara bakılırsa Spotify‘ın pazar payı ile Apple Music arasındaki fark kapanmaya başladı. Son çeyrekte Spotify yüzde 6 gibi bir büyüme rakamı ile kerşımıza çıktı. En büyük rakibi olan Apple Music ise yüzde 10 gibi bir büyüme rakamı gerçekleştirdi.

Bu yüzde 4 civarında gerçekleşen fark, iki platformun arasında bulunan dev farkı henüz eritebilmiş değil. Ancak uzmanlar rakamların, Apple Music platformunun, iPhone kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmeye başladığını gösterdiği görüşünde. Bu tercihin sebebi olarak ise Apple kullanıcılarının iOS tabanlı uygulamalara daha fazla güvenmeye başlamasından kaynaklandığı düşünülüyor. Özellikle iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre daha fazla harcama yapması da bu pazarı daha da kıymetli yapıyor.

Buna karşın Spotify, abone sayısıyla halen Apple’ın Music uygulaması karşısında büyük bir avantaja sahip. Şu an için Spotify 138 milyon ücretli abone sayısıyla zirvede. Apple Music ücretli abone sayısı ise 82 milyon gibi zirvenin oldukça uzağında yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası