SonTakip

Apple, iPhone 13 için yeni kurtarma modunu test ediyor

Bir süredir sızıntılar ile karşımıza çıkan iPhone 13, yayınlanan yeni rapor ile gündeme geldi. Ligthning girişin olmayacağı söylenen model …

Apple, iPhone 13 için yeni kurtarma modunu test ediyor

Bir süredir sızıntılar ile karşımıza çıkan iPhone 13, yayınlanan yeni rapor ile gündeme geldi. Ligthning girişin olmayacağı söylenen model, telefonunu sıfırlamak isteyenler için özel bir kurtarma moduna sahip olacak.

iPhone 13, ‘İnternet Kurtarma Modu’ ile gelecek

LetsGo Digital tarafından yayınlanan raporda, yeni modelin tasarım ve boyut anlamında iPhone 12 modeliyle aynı olacağı belirtiliyor. Ancak iPhone 13 modelinde herhangi bir fiziksel girişin yer almayacağı düşünülüyor.

Apple, iOS cihazlarda yer alan kurtarma modunda değişiklik yapacak. İnternet Kurtarma Modu (Internet Recovery Mode), adı verilen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, kablo ve bilgisayara ihtiyaç duymadan cihazını sıfırlayabilecek.

Appleosophy tarafından paylaşılan raporda, Apple yazılım ekibinin 3 farklı yöntem üzerinde durduğu açıklandı. Henüz hangi yöntemin yeni iPhone modellerinde kullanılacağı belli olmasa da iOS 15 Beta, bu soruya cevap olacak.

İlk yöntem için kullanıcının iTunes yüklü bilgisayar üzerinden kurtarma modunu seçeceği ve otomatik olarak İnternet Kurtarma Modu’nun aktif edileceği bir sistem düşünülüyor. Bu aşamadan sonra kullanıcıyı yönlendirecek bir sistem geliştirileceği belirtiliyor.

İkinci yöntemde cihazın herhangi bir sorun tespit ettiğinde otomatik olarak kurtarma moduna girerek ilk yöntemdeki kullanıcıyı yönlendirecek sistemin aktif olacağı bir senaryo geliştirilmiş.

Üçüncü yöntemde ise cihaz tarafından üretilen Bluetooth sinyali aracılığıyla iPhone 13’lerin kurtarma moduna geçeceği belirtiliyor.

Raporda, şirketin yeni geliştirilen kurtarma modu için ilk 2 seçenek üzerinde durduğu ve test aşamasında olduğu yer alıyor. Ayrıca şirketin fiziksel temas ile işlem gerçekleştirilebilmesi için Apple Watch benzeri yuva kullanacağı belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası