Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple antitröst suçlaması ile karşı karşıya!

  • 28 Nisan 2019
  • 98 kez görüntülendi.
Apple antitröst suçlaması ile karşı karşıya!

The New York Times gazetesinin haberine göre Apple antitröst davasıyla karşı karşıya kalabilir.Buna göre şirket, Ekran Süresi uygulamasında ayrımcılık ve baskı yapmak ile suçlanıyor. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Yeni iPhone modelleri için önemli iddialar!

Yeni iPhone modelleri ile ilgili önemli görseller ve bilgiler verildi. İddialar önemli değişiklikler olacağı yönünde! Detaylar haberimizde.

Apple antitröst davası ile karşı karşıya kalabilir!

New York Times geçtiğimiz gün Apple ile ilgili ilginç bir rapor yayınladı. Buna göre Apple, ekran süresi hesaplama ve ebeveyn kontrolü üzerine yazılımlar geliştiren şirketlere ayrımcılık yapıyor ve şirketler üzerinde baskı kuruyor.

Rapor, geçtiğimiz yıl içerisinde 17 popüler ekran ve ebeveyn kontrolü uygulamasından 11’inin “kaldırıldığını veya kısıtladığını” belirtiyor. Bazı uygulamalar mağazadan tamamen kaldırılırken, bazıları ise temel özelliklerinden mahrum bırakıldı.

Apple’ın ebeveyn kontrolü ve ekran süresi uygulamaları ile ilgili sert tutumundan şikayetçi olan bazı geliştiriciler, toplu bir şekilde Avrupa Birliği’ne başvurdu. Apple antitröst davası ile karşı karşıya kalabilir. Şikayette bulunan şirketlerin içerisinde Kidslox ve Qustudio’nun da aldığı belirtiliyor.

Benzer bir rapor geçtiğimiz ay Kaspersky Labs tarafından da açıklanmıştı, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nden bir medyanın bunu dile getirmesi daha çok ilgi çekmiş gibi görünüyor.

770.000‘den fazla indirilen bir uygulamanın CEO’su Fred Stutzman, “Yaptıkları hiç bir şey sorunları çözmeye yönelik değil. Apple, insanların telefonlarında daha az zaman geçirmesini istemiyor olabilir mi?” dedi.

Bir Apple sözcüsü ise söz konusu raporun ve iddiaların üzerine The New York Times gazetesine konuştu. Sözcü: “Kendi uygulamalarımızla rekabet eden uygulamalarda dahil olmak üzere hiç bir uygulamayı ve uygulama geliştiriciyi baskı altına almıyoruz. Tüketiciler bizim uygulamalarımız kadar başka uygulamaları da kullanabilirler. Burada kıstas, uygulamaların bizim kalite standartlarımızı karşılaması.” dedi.

https://shiftdelete.net/apple-onemli-bir-suclama-ile-karsi-karsiya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri