Android’den tek el modu sürprizi

Son birkaç yıl içinde telefonlar giderek daha büyük ve daha hantal hale geldi. Bu sebeple büyük boyutlu telefonları biraz daha yönetilebilir hale …

Android’den tek el modu sürprizi

Son birkaç yıl içinde telefonlar giderek daha büyük ve daha hantal hale geldi. Bu sebeple büyük boyutlu telefonları biraz daha yönetilebilir hale getirmeye yardımcı olmak için Android 12 yeni bir özellik sunabilir.

9to5Google‘da yer alan habere göre Google, Android 12 ile telefon ekranınızın içeriğini küçülten özel  ‘tek el modu‘ sunmaya hazırlanıyor.

Android 12 ile tek el modu diğer varyasyonlarından farklı olacak

Android için tek elle kullanım modundaki çoğu varyasyon, ekranınızı hem dikey hem de yatay olarak ölçeklendirmeyi içeriyor.

Bunun yerine Google, Android 12 ile tek el modu kapsamında daha farklı şeyler planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni özellik, telefonunuzu dikey olarak küçültmek ve daha erişilebilir bir görünüm kazandırmak istiyor. Ayrıca bu özelliğin, telefon üreticiler tarafından özelleştirilebilir olacağı da belirtiliyor.

Android 12 ile birlikte gelmesi beklenen ‘tek el modu’nun kullanım açısından oldukça basit verimli olacağı iddia ediliyor. Birkaç basit harekette kullanılacak modun, zaman aşımı süresi ayarlama gibi  işlevsel bazı özelliklere de sahip olması bekleniyor.

Yakında piyasaya sunulması beklenen Android 12 ile beraber, ‘tek el modu’nun da aktif olarak kullanılabilir olacağı düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası