SonTakip

Android 13 Beta 1 nihayet sahada: Nasıl indirilir?

Uzun zamandır ayak seslerini duyduğumuz Android 13, geliştiricilere özel olmaktan çıkıp beta olarak yayımlandı. Getirdiği bazı yenilikleri …

Android 13 Beta 1 nihayet sahada: Nasıl indirilir?

Uzun zamandır ayak seslerini duyduğumuz Android 13, geliştiricilere özel olmaktan çıkıp beta olarak yayımlandı. Getirdiği bazı yenilikleri sizlerle paylaştığımız güncelleme, gizlilik konusunda önemli değişiklikler yapıyor ve arayüze birtakım kısayollar ekliyor. iOS 16’nın rakibi olarak da tanımlayacağımız güncellemeyi artık herkes beta olarak indirebiliyor.

Bugüne kadar mevcut olan sürümler, Developer Preview adını taşıyordu. Bu sürümler, uygulama geliştiricileri tarafından indirilir ve uygulamaların erkenden Android 13 ile uyumlu hale getirilmesi sağlanır. Bugün itibariyle geçilen beta aşaması ise herkese hitap ediyor. Ancak stabil olduğunu söylemek mümkün değil.

Android 13 Beta 1, Pixel cihazlar için yayınlandı

Her yıl olduğu gibi Android’in ilk yayınları Pixel için yapılıyor. Bu cihazlar Google tarafından piyasaya sürüldüğü için Android’in de saf halini taşıyorlar. Beta aşamasının ilk sürümü olan Beta 1; Pixel 4 ve üzeri cihazlar için indirilebilir hale geldi. Henüz test sürümünün başında olunduğu için bu sürümü yüklemek pek stabil bir deneyim sunmayacak. Eğer siz rahatlığı tercih edenlerdenseniz birkaç ay sonra çıkacak olan ana sürümü indirmelisiniz.


Android 13 Beta 1

Eğer uyumlu bir cihazınız varsa buradaki bağlantıdan beta programına ilişkin sayfaya ulaşabilirsiniz. Kayıt yaptıktan sonra Pixel telefonunuza beta sürümünü yükleyebileceksiniz. Güncelleme ile gelen başlıca yeniliklerin listesi şu şekilde:

  • Android 13 betasına artık hiçbir bekleme olmadan erişilebiliyor.
  • ‘Rahatsız Etmeyin’ modunun adı ‘Öncelik Modu‘ oldu.
  • Bildirim çubuğundaki müzik oynatıcıdaki çizgi, dalgalı bir forma büründü.
  • Ocak ayından beri beklenen Material You tasarımları nihayet kendilerini gösterdi.
  • Uygulama çekmecesinde artık ‘Önerilen Uygulamalar’ kısmı da var.
  • Cihazın kilidi açılmadan akıllı ev özelliklerine erişilebilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası