SonTakip

Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün olabilir!

Akıllı telefonların şu an için en büyük sorunu kesinlikle, ne kadar büyük ve güçlü bir bataryaya sahip olsalar da zaman içinde pil ömrünün …

Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün olabilir!

Akıllı telefonların şu an için en büyük sorunu kesinlikle, ne kadar büyük ve güçlü bir bataryaya sahip olsalar da zaman içinde pil ömrünün kısalması. Bunun üzerinde çalışmalarını gerçekleştiren Google, Android 11 için söz konusu pil ömrünü uzatmayı hedefliyor. Akıllı telefonların ortak sorunu olan ”pil ömrünün kısalması” için Google bir çözüm geliştirmek istiyor. Peki, Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün mü?

Android 11 ile pil ömrünü uzatmak

Google, Android 11 sürümünün geleceği telefonlarda, uygulamaların ya da oyunların kullanılmadığında arka planda çalışmasını durduracak bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellikle uzun yıllar aynı telefonu kullanan kullanıcılar bu sayede aynı gün içinde telefonlarını defalarca(birkaç kez) şarj etmekten kurtulacak deniyor.

Söz konusu özellik xda-developers tarafından keşfedildi. Bu özellik ile birlikte uygulama hiç pil kullanmıyor, böylece kullanıcıların aynı anda birden fazla uygulamayı kullanmalarına izin verirken aynı zamanda pil ömürleri de bir noktada stabil kalması sağlanmış olacak.

Arka plan uygulamalarını askıya almayı sağlayan bu uygulama sayesinde kullanıcılar pil ömrünün kısa olması lanetinden kurtulacak gibi duruyor. Bu özellik aynı zamanda RAM kapasitesi yüksek olan akıllı telefonların performansını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası