SonTakip

Among Us sesli sohbet özelliğine göz kırptı

InnerSloth LLC tarafından geliştirilen Among Us oyunu sesli sohbet özelliği konusunda sevenlerini heyecanlandırdı. Bu özellik henüz resmen …

Among Us sesli sohbet özelliğine göz kırptı

InnerSloth LLC tarafından geliştirilen Among Us oyunu sesli sohbet özelliği konusunda sevenlerini heyecanlandırdı. Bu özellik henüz resmen açıklanmış değil. Ancak oyun geliştiricileri, Twitter’dan gerçekleştirdikleri bir konuşmada yeni iletişim seçeneklerinin yolda olduğunu ima etti.

Yakın zaman öncesine kadar az bilinen bir indie oyun iken pandemi dönemiyle beraber adını geniş kitlelere yayan Among Us yeni güncellemeler ile gelişmeye devam ediyor. İki gün önce yayınlanan 2021.2.21 güncellemesi oyuna bir dizi hazır yanıttan oluşan Quickchat adı verilen hızlı sohbet özelliğini kazandırmıştı. Bu sayede oyuncuların anında iletişim kurmaları ve daha hızlı seçimler yapmalarına izin verilmişti. Ancak şimdi ortaya çıkan bir haber, geliştiricilerin iletişimsel olarak farklı araçlar üzerinde çalıştığının ipuçlarını verdi.

Among Us yakında sesli sohbet desteği alabilir

Birçok oyuncu popüler parti oyunu Among Us’ı oynarken aynı zamanda Discord üzerinden oyun arkadaşlarıyla iletişim kuruyor. Bu sayede birbirleriyle iletişim halinde daha keyifli bir oynama deneyimine kapı aralanıyor. Üçüncü taraf sohbet uygulamaları arkadaşlarla oynarken işe yarasa da rastgele bir grupla eşleştirildiğinde ne yazık ki işe yaramıyor.

Bunun nedeni Among Us tarafından henüz resmi bir oyun içi sesli sohbet sistemi bulunamamasından kaynaklanıyor. Şimdilik oyunda yalnızca metin bazlı bir iletişim mümkün. Ancak çok yakında buna yeni seçeneklerin de eklenebileceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Among Us yeni güncelleme duyurusunu Twitter üzerinden paylaşmıştı. Bunun üzerine bir takipçi şu soruyu yöneltti: “Oyun sırasında sesli sohbet gerçekleştirmemize izin veren bir işlev eklemeyi düşünüyor musunuz?” Bu soru beklenmedik bir şekilde geliştiriciler tarafından cevaplandı.

Among Us’ın resmi hesabı üzerinden “Maalesef henüz bir sesli sohbet özelliğimiz yok. Ancak insanların bunu istediğini biliyoruz,” açıklamasında bulunuldu. Açıklamanın sonundaki gülücük ise bu özelliğin test edilmeye başlanmış olabileceğini, en azından konuşup onaylandığını düşündürdü.

Yakında eklenmesi muhtemel duran sesli sohbet imkanı Among Us oyuncularına daha sağlıklı bir oyun tecrübesi yaşatacak. Özellikle de Discord’tan kolayca faydalanamayan mobil oyuncular ve Nintendo Switch kullanıcıları bu sayede rahatça grup arkadaşlarıyla iletişimini sürdürebilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası