SonTakip

Alman basınından yerli otomobil için Tesla benzetmesi!

Alman basınının önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt’ın haberine göre, yerli otomobilin elektrikli otomobil ekosistemi oluşturup, Türkiye …

Alman basınından yerli otomobil için Tesla benzetmesi!

Alman basınının önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt’ın haberine göre, yerli otomobilin elektrikli otomobil ekosistemi oluşturup, Türkiye’nin kendi Tesla’sını ürettiği vurgusu yapıldı.

Alman basınından yerli otomobil için Tesla benzetmesi!

Handelsblatt’tan Ozan Demircan’ın haberine göre Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) kendi ekosistemini oluşturarak kendi Tesla’sını ürettiğine vurgu yapıldı. Ayrıca ülkenin ulusal ürün yelpazesine yerli otomobil eklemesi yapıldığı da belirtildi.

Yerli otomobil satış fiyatının, diğer markalarla rekabetçi olması halinde Alman otomobil pazarı için de yeni bir seçeneğin oluşacağı ve bunun da cazip karşılanabileceği aktarıldı.

Handelsblatt, Türkiye’nin Otomobili’ni üretmek için faaliyetlerini sürdüren TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş’la röportaj yaparak, sayfalarında, “Türk Tesla’sı: Bosch’un eski yöneticisi Türkiye’yi elektrik otomobil çağına nasıl taşımak istiyor?” başlığıyla Türkiye’nin Otomobili’ne dair bir habere yer verdi.

Haberde, Türkiye’nin Otomobili’ni üretmek için faaliyetlerini sürdüren TOGG’un, doğuştan yüzde 100 elektrikli SUV modelini 2022’nin sonunda Boğaz’daki üretim bandından indirmesinin beklendiği hatırlatılarak, “Gürcan Karakaş, projeyi yönetiyor ve kendini diğer yerleşik üreticilerden farklı görüyor.” denildi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası