SonTakip

AKK için indirme zamanlama nasıl yapılır?

1 Mayıs itibarıyla yeni düzenlemeler yürürlüğe girdi. Artık gece 02:00 sabah 08:00 arasında AKK geçerli olmayacak. Peki, bu saatlerde indirme için zamanlama nasıl yapılır?

AKK için indirme zamanlama nasıl yapılır?

BTK’nın yeni düzenlemelerinin ilk bölümü 1 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girdi. Buna göre Adil Kullanım Kotası, gece 02:00 ila sabah 08:00 arasında geçerli olmayacak. Yani AKK tamamen kalkana dek, indirmelerimizi gece yapmak oldukça mantıklı olacak.

Peki, indirmeleri gece yapabilmek için zamanlama nasıl yapabiliriz? Bu videomuzda, bu sorunun yanıtı veriyoruz.

AKK için indirme zamanlama          

utorrent

İndirme zamanlama için kullanabileceğimiz ilk program uTorrent. Torrent dosyalarını indirmek için kullandığımız uTorrent programında zamanlama yapabilmek mümkün. Bunun için Seçenekler > Tercihler > Zaman Çizelgesi bölümüne girmemiz gerekiyor. Bu bölüme girdikten sonra istediğimiz günü ve 02 – 08 saatleri arasını seçmemiz, zamanla yapabilmek için yeterli.

Steam

İndirme zamanlayabileceğimiz bir diğer platform ise oyuncuların uğrak noktası Steam. Steam’de indirme zamanla için Ayarlar bölümünden İndirmeler sekmesine gelmemiz gerekiyor. Daha sonra burada yer alan Otomatik İndirme Güncellemelerini Sınırla bölümünden gece 02 – sabah 08 olarak ayar yaptığımızda, istediğiniz oyunlar bu saatler arasında indirilir.

IDM

Bir başka popüler dosya indirme programı olan Internet Download Manager da indirme zamanlaması yapabileceğimiz bir başka program. Programı açtığınızda indirmeler sekmesi altında yer alan “Programlayıcı” bölümüne girmemiz gerekiyor. Burada aynı uTorrent’te olduğu gibi hem gün hem de saat seçebilmek mümkün. Ayrıca dilersek “indirme bittiğnide modemi kapat” ya da “indirme bittiğinde bilgisayarı kapat” seçeneklerinden de faydalanabiliyoruz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/akk-icin-indirme-zamanlama-nasil-yapilir-81624

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası